System medialny Francji

Wydawnictwo: Elipsa
Dziennnikarstwo, media

Opracowanie niniejszej książki wiąże się przede wszystkim z potrzebami dydaktycznymi studiów dziennikarskich, choć można stwierdzić, że problemy informacji masowej we Francji nie są szerzej znane w Polsce mimo swej doniosłości dla procesów cywilizacyjnych i integracyjnych w Europie. Znaczenie ich polega na dwóch zasadniczych czynnikach: media informacyjne stanowią żywą i ważną część kultury francuskiej. Historia prasy i dziennikarstwa tego kraju wielokrotnie była, zwłaszcza dla Europy, źródłem wzorców, inspiracji, odniesień. Także i dziś, francuski system informacji masowej pełni niekiedy podobną rolę, szczególnie wobec państw przechodzących głębokie procesy transformacji społeczno-politycznych; system ten, rozumiany jako zespół instytucji służących stałemu informowaniu społeczeństwa o aktualnych wydarzeniach oraz ich komentowaniu, a także związanych z tym uwarunkowań prawno-społecznych i organizacyjnych, odznacza się swoistymi cechami, które odróżniają go od innych np. w Stanach Zjednoczonych lub w krajach Europy Północnej (Wielka Brytania, Skandynawia, Holandia etc.).

źródło opisu: http://elipsa.pl/pl/p/System-medialny-Francji,-Bartlomiej-Golka/163

źródło okładki: http://elipsa.pl/pl/p/System-medialny-Francji,-Bartlomiej-Golka/163

Lucas Jarchevsky | 2013-03-10
Na półkach: Przeczytane, Syllabus 2013