Ostatnia Kolonia

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Old man's war". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Tor Books
The Last Colony
076535618X
angielski
mieslaw

Jonasz | 2015-05-25
Przeczytana: 25 maja 2015

"The Last Colony" to zdecydowanie najslabsza czesc (jak dotychczas) cyklu Wojny starych ludzi. Po "Starych ludziach" (czesc pierwsza) i silach specjalnych (druga), autor skupil sie na kolonistach. Glownymi bohaterami sa tu znani z poprzednich czesci John Perry i Jane Segan, teraz juz malzenstwo dwojga cywili. Osadnicy i adminiastratorzy wciagnieci wbrew swej woli w wielka miedzypalentarna polityke. WEdlug poslowia ta czesc cyklu konczy historie dwojga.

baszar | 2016-10-10
Na półkach: Przeczytane, Angielskie, 2016
Przeczytana: 24 września 2016

Znacznie gorsza od dwóch pierwszych tomów, ale to nadal porządne czytadło. Autor pisze głównie o "osadzie na pograniczu" - i ta część jest dobra. Bohaterowie rozwiązują problemy małej społeczności. Gorzej wypada tło geopolityczne. Jest też kilka naciąganych pomysłów pchających fabułę do szczęśliwego zakończenia.

ayiana | 2017-06-22
Na półkach: Przeczytane, Ebook, 2017
Przeczytana: 22 czerwca 2017

Trzyma poziom kolejnych części. Zdecydowanie warta przeczytania.

r_gacek | 2014-12-22
Na półkach: Przeczytane, Anglojęzyczne