Zgłosuj na książki roku 2017
zdrowie, medycyna
Abdita

„Bycie ekspertem w sprawach klinicznych – zakłada na wstępie autor – nie jest tożsame z byciem ekspertem w sprawach moralnych”. Każda bez wyjątku decyzja podejmowana przez lekarza wiąże się z przyjęciem określonego kodeksu wartości, nie sposób bowiem oddzielić technicznych rozstrzygnięć od dobra pacjenta. Książka, poddając analizie podstawowe pojęcia etyczne w kontekście medycyny, pokazuje, przed jakimi dylematami stawia lekarzy problem eutanazji, przeszczepów, aborcji czy badań prenatalnych. Udowadnia także, że tam, gdzie na co dzień toczy się walka o ludzkie zdrowie, a bardzo często i życie, nic nie jest do końca jednoznaczne ani moralnie obojętne.

źródło opisu: http://terytoria.com.pl/ksiegarnia,tytuly,329.html

źródło okładki: http://terytoria.com.pl/ksiegarnia,tytuly,329.html