Ogród zła

Garden of Evil
masterton
horror
Eisen

Jim Rook, nauczyciel angielskiego w klasie specjalnej West Grove Community College w Los Angeles, jest bohaterem ośmiu powieści Mastertona, m.in. Rook, Strach, Ciemnia, Złodziej dusz oraz najnowszej – Ogród zła. Jim obdarzony jest niezwykłym darem: potrafi komunikować się ze zmarłymi. Kiedy Jim powraca po wakacjach do szkoły, by rozpocząć nowy semestr, czeka go makabryczny widok: pięknej, nagiej, martwej dziewczyny z szeroko rozpostartymi rękami i nogami, przybitej do sufitu klasy. Ofiara piekielnej liturgii zostaje przez policję zidentyfikowana jako Bethany, jego własna córka, której nawet nie zdążył poznać, owoc związku sprzed prawie 20 lat. Wokół nauczyciela zaczynają gromadzić się czarne chmury, do Community College nadciąga Zło w czystej postaci. W krwawym obrzędzie zostają złożone kolejne ofiary. Wszystkie te przerażające wydarzenia mają związek z nowym uczniem, Simonem Silence’em, synem pastora Kościoła Bożego Podboju. Jim ulega żądaniom pastora i zgadza się wykorzystać swoje parapsychiczne zdolności, by z krainy zmarłych przywołać własnego ojca, zamordowaną Bethany oraz inne niewinne osoby. Rozpętuje tym piekło – dzieci wygnanej przez Boga z raju Lilith, późniejszej kochanki Szatana, powstają z grobu, by dokonać zemsty na żyjących. Jedynie Rook może powstrzymać nadchodzącą Apokalipsę...

źródło opisu: www.wydawnictwoalbatros.com

źródło okładki: wydawnictwoalbatros.com

kama100 | 2019-04-24
Przeczytana: 24 kwietnia 2019

Lepsza od poprzedniej, lecz specjalnie mnie nie zachwyciła. Może zmęczyłam się juz Mastertonem, i chciałam mieć już cały cykl "za sobą". Odnoszę wrażenie, że autor poszedł na ilość i na siłę wymyślał historię. Cieszę się, że to już koniec. Teraz czas na zmianę nie tylko autora, ale również klimatu.

Arkalion | 2018-11-05
Przeczytana: 05 listopada 2018

Jedna ze słabszych książek Mastertona.Z przykością trzeba zauwaźyć,że Masterton się wypalił.Nie dziwię się,że to była już ostatnia pozycja z cyklu Jimiego Rooka.Autor wyeksploatował swojego bohatera na maksa i to było widać,że nie już niczego nowegoo do powiedzenia.Postacie opisane są tak sztampowe i schematyczne jakby to był czyiś debiut. W książce Jim Rook dość brutalnie gwałci swoją sąsiadkę ,ale autor tą scene potraktował jakby nic się nie stało,jakby to była kolejna pozycja w jego sexulanych poradnikach,żenada.Ksiązka słabiutka,odradzam.

sigma122 | 2018-06-04
Na półkach: Przeczytane, Rok 2018
Przeczytana: 31 maja 2018

To kolejna część opowieści o przygodach nauczyciela angielskiego, Jima Rooka, który ma zdolność widzenia duchów, ale to nie jest ten sam Jim Rook, którego znałam i "pokochałam", to jakaś podróbka :(. Z przykrością muszę stwierdzić, że nie tego spodziewałam się po tej książce. Mimo że szybko się czyta, jakoś nie mogłam się w pełni wciągnąć, może dlatego, gdyż bohaterowie zachowują się irracjonalnie i nielogicznie - Summer i jej zachowanie po gwałcie jest co najmniej "dziwne". W ogóle jej postać drażniła mnie niesamowicie. Zresztą główny bohater też zachowuje się inaczej - zamiast fajnego, wyluzowanego nauczyciela, który kocha swoją pracę i poświęca się dla uczniów, mamy drażliwego, wypalonego faceta z kryzysem wieku średniego, którego ciężko lubić.
Sama fabuła też pozostawia wiele do życzenia, odniosłam wrażenie, że wszystko napisane jest na siłę, byle jak...a zbiegi okoliczności po prostu powalały...to taki trochę odgrzewany kotlet, byle zamknąć serię - oj autor w ogóle się nie...

Aga | 2018-05-05
Przeczytana: 05 maja 2018

Zawsze z chęcią sięgam po książkę z Jimem Rook, nauczycielem języka angielskiego w szkole w Los Angeles i tym razem świetnie się czytało. Jest to ósma powieść z Jimem Rook. Przeczytałam wszystkie i mam nadzieję, że pojawi się kolejny horror z tej serii.

anna | 2017-11-28
Przeczytana: 28 listopada 2017

Najsłabsza książka Mastertona jaką dotąd przeczytałam. Bardzo dużo niedociągnięć. Książka napisana bez wiedzy autora i chęci.

marKiza | 2017-08-25

Cykl "Rook" był jednym z moich ulubionych. Choć Masterton przyzwyczaił mnie i wręcz rozpieścił demonami wszelkiego pochodzenia, to jednak miał w sobie tyle klasy, żeby zakończyć cykl w najbardziej odpowiednim momencie. I należą mu się za to wielkie brawa. Bo już przy "Złodzieju dusz" (który - nawiasem mówiąc - był moim "kryzysowym tomem cyklu") czułam lekką niechęć do czytania po raz kolejny "oklepanego i sprawdzonego" scenariusza. Natomiast "Ogród zła" uważam za konkretne, mocne i pewne cięcie, które definitywnie zakończyło moje czytelnicze spotkania z sympatycznym (choć nieco fajtłapowatym) nauczycielem angielskiego i jego uczniami. Drzemie we mnie jedynie lekki "niedosmak" prostoty zakończenia. W końcu sprowadzenie Baala i jego dzieci na świat wymagało tyle zachodu, a żeby się go pozbyć z całą jego zmartwychwstałą hałastrą, wystarczyło wymamrotać jedno zdanie! Ja bym pokombinowała z łamaniem klątw i naszyjnikiem w kształcie twarzy Lilith, ale może mam za duże wymagania?!?...

Małgorzata Małż | 2017-06-14
Przeczytana: 14 czerwca 2017

Czyta się dobrze, akcja i w ogóle, ale w końcówce to Masterton odjechał, jest tak nierzeczywista... Czytałam lepsze horrory Mastertona

Roman Dłużniewski | 2017-01-15

Nie byłem zachwycony. Może za dużo przeczytałem książek Mastertona ? Wydawało mi się jakbym czytał coś, co już czytałem. I te wymyślone sytuacje.. Naga dziewczyna przybita do sufitu !! Rety, co jeszcze może wymyślić pan Graham żeby przyciągnąć czytelników ?

Jim Rook, nauczyciel angielskiego w klasie specjalnej West Grove Community College w Los Angeles, jest bohaterem ośmiu powieści Mastertona:Ciemnia, Strach, Rook,Złodziej dusz i najnowszej powieści grozy "Ogród Zła". Jim obdarzony jest niesamowitymi, niezwykłymi umiejętnościami i darem komunikowania się ze zmarłymi.Gdy powraca po wakacjach do szkoły, gdy wchodzi do klasy zastaje, bestialski, makabryczny widok pięknej,nagie,młodej,martwej dziewczyny z szeroko rozpostartymi rękami i nogami,przybitej mocno gwoździami do sufitu. Ofiara tej okrutnej, strasznej liturgii i zbrodni rozpoznaje jego córkę Bethany owoc związku z przed 20 lat.Nad losami nauczyciela nadchodzą ciemne chmury zwiastujące przychodzące zło, które chce przyjść. Wkrótce w krwawym obrzędzie zostaje złożone kolejne ofiary wszystkie te poprzedzające wydarzenia powiązane są z jednym uczniem Simonem Silencem synem wielebnego pastora Kościoła Bożego podboju. Zaczynają się dziać dziwne rzeczy, przerażające w mieście.
Jim za...

Dałabym więcej * gdyby nie fakt, że w moim odczuciu język jakim posługuje się główny bohater, odbiega znacząco od standardów przyjętych dla zawodu jaki wykonuje. Na ilość przyznanych przeze mnie gwiazdek wpłynął również fakt, że bohaterowie są mało wyraziści, a także trochę naciągana fabuła. Jednak mimo wszystko w tej książce znalazłam potwierdzenie, że moja fascynacja Mastertonem nie była wcale bezpodstawna. Przyjemność z czytania tego autora ogromna, a emocje niemal do samego końca.