Ogród zła

Garden of Evil
masterton
horror
Eisen

Jim Rook, nauczyciel angielskiego w klasie specjalnej West Grove Community College w Los Angeles, jest bohaterem ośmiu powieści Mastertona, m.in. Rook, Strach, Ciemnia, Złodziej dusz oraz najnowszej – Ogród zła. Jim obdarzony jest niezwykłym darem: potrafi komunikować się ze zmarłymi. Kiedy Jim powraca po wakacjach do szkoły, by rozpocząć nowy semestr, czeka go makabryczny widok: pięknej, nagiej, martwej dziewczyny z szeroko rozpostartymi rękami i nogami, przybitej do sufitu klasy. Ofiara piekielnej liturgii zostaje przez policję zidentyfikowana jako Bethany, jego własna córka, której nawet nie zdążył poznać, owoc związku sprzed prawie 20 lat. Wokół nauczyciela zaczynają gromadzić się czarne chmury, do Community College nadciąga Zło w czystej postaci. W krwawym obrzędzie zostają złożone kolejne ofiary. Wszystkie te przerażające wydarzenia mają związek z nowym uczniem, Simonem Silence’em, synem pastora Kościoła Bożego Podboju. Jim ulega żądaniom pastora i zgadza się wykorzystać swoje parapsychiczne zdolności, by z krainy zmarłych przywołać własnego ojca, zamordowaną Bethany oraz inne niewinne osoby. Rozpętuje tym piekło – dzieci wygnanej przez Boga z raju Lilith, późniejszej kochanki Szatana, powstają z grobu, by dokonać zemsty na żyjących. Jedynie Rook może powstrzymać nadchodzącą Apokalipsę...

źródło opisu: www.wydawnictwoalbatros.com

źródło okładki: wydawnictwoalbatros.com

Jim Rook, nauczyciel angielskiego w klasie specjalnej West Grove Community College w Los Angeles, jest bohaterem ośmiu powieści Mastertona:Ciemnia, Strach, Rook,Złodziej dusz i najnowszej powieści grozy "Ogród Zła". Jim obdarzony jest niesamowitymi, niezwykłymi umiejętnościami i darem komunikowania się ze zmarłymi.Gdy powraca po wakacjach do szkoły, gdy wchodzi do klasy zastaje, bestialski, makabryczny widok pięknej,nagie,młodej,martwej dziewczyny z szeroko rozpostartymi rękami i nogami,przybitej mocno gwoździami do sufitu. Ofiara tej okrutnej, strasznej liturgii i zbrodni rozpoznaje jego córkę Bethany owoc związku z przed 20 lat.Nad losami nauczyciela nadchodzą ciemne chmury zwiastujące przychodzące zło, które chce przyjść. Wkrótce w krwawym obrzędzie zostaje złożone kolejne ofiary wszystkie te poprzedzające wydarzenia powiązane są z jednym uczniem Simonem Silencem synem wielebnego pastora Kościoła Bożego podboju. Zaczynają się dziać dziwne rzeczy, przerażające w mieście.
Jim za...

Roman Dłużniewski | 2017-01-15

Nie byłem zachwycony. Może za dużo przeczytałem książek Mastertona ? Wydawało mi się jakbym czytał coś, co już czytałem. I te wymyślone sytuacje.. Naga dziewczyna przybita do sufitu !! Rety, co jeszcze może wymyślić pan Graham żeby przyciągnąć czytelników ?

Przy_kawie_z_ksiazka | 2016-10-29
Przeczytana: 29 października 2016

"Ogród zła" jest ósmą częścią przygód Jima Rooka, który jest nauczycielem klasy specjalnej w West Grove Community College. Posiada on dar widzenie duchów, wszelkich zjaw i demonów, zjawisk nadprzyrodzonych. Mimo niektórych powtarzających się motywów, autor udowadnia, że przygody Jima Rooka potrafią wciąż zaskawiwać i zabiera czytelnika w śmiertelną podróż. Warto dodać także kilka słów o samej książce, otóż polski wydawca użył kremowego papieru, a także zaprojektował nowy layout okładki, więc szata graficzna książki jest nowością, co bardzo cieszy oko.

W tej części Jim nam się trochę postarzał, ma 40 lat. Masterton kontynuuje tu pojedyncze wątki z poprzedniej części ("Złodziej dusz"), Tibbles nadal jest kotem a nie kotką, relacja z Summer, która jest jego sąsiadką dalej ma charakter przelotnego romansu. W charakterze Rooka zaszły jednak zmiany do których musimy się przyzwyczaić.

Podobnie jak w poprzedniej części Jim zaczyna nowy rok szkolny w West Grove Community College i można...

Zuela | 2014-01-12

Zło zawsze powraca.Dzieci Ewy,dzieci Lilith.Kto ma większe prawo do życia,co jesteśmy w stanie poświęcić by uratować ludzkość?

wiejskifilozof | 2013-10-21

Kiedy Graham Masterton zaczyna pisać horror.To muszę go przeczytać.A ten jest po prostu świetny.Straszy od początku.Kobieta przybita do sufitu.Wkrótce rozpętuję się prawdziwe piekło.Jest to co lubimy w dobrym horrorze.Strach,przerażenie i trwoga.Jim przeżywa osobistą tragedię.Musi też dokonać ważnych wyborów.Świetna książka.

PkpPr | 2014-06-29

Ogród zła jest ostatnią pozycją z cyklu książek o nauczycielu klasy specjalnej. Lubię Mastertona za lekkość z jaką czyta mi się jego książki i za specyficzny klimat jaki tworzy, a w zasadzie jego brak.
Postacie opisywane w tej książce są płytkie i mało przekonujące, jednak mimo to, jestem zadowolona.

+ Plus należy się za fabułę, bo choć podobna do innych (Masterton ma z tym problem, gdyż większość jego książek jest na jedno kopyto) wnosi coś nowego.
- Minus to fakt, że książka jest naciągana. Jim Rook, pogromca demonów, idzie na dobrowolny układ z demonem? Diabłem? Ufa mu? Wolne żarty.

Dałabym więcej * gdyby nie fakt, że w moim odczuciu język jakim posługuje się główny bohater, odbiega znacząco od standardów przyjętych dla zawodu jaki wykonuje. Na ilość przyznanych przeze mnie gwiazdek wpłynął również fakt, że bohaterowie są mało wyraziści, a także trochę naciągana fabuła. Jednak mimo wszystko w tej książce znalazłam potwierdzenie, że moja fascynacja Mastertonem nie była wcale bezpodstawna. Przyjemność z czytania tego autora ogromna, a emocje niemal do samego końca.

Agnieszka | 2015-05-10
Przeczytana: 10 maja 2015

Trochę się rozczarowałam. Chociaż książkę czyta się szybko to jednak czegoś zabrakło. Ciężko stwierdzić czego tu brakuje bo niby wszystko jest na swoim miejscu. Ale chyba bohaterowie byli zbyt płytcy, za mało wyraziści. Jednak książka zawiera pewien morał: raj jednego człowieka może być jednocześnie piekłem dla innego.

Tomek | 2015-05-30

Pierwsza książka Mastertona, którą przeczytałem i chyba ostatnia;)

Agu-lexy | 2014-01-28
Na półkach: Przeczytane, 2014

Lekko, ale czy przyjemnie? Wedlug mnie nie. Po pierwsze - dla kogos kto zna hiszpanski, dialogi Jima z meksykanskim ogrodnikiem to wrecz obraza, brak szacunku autora dla czytelnika. Podejrzewam, ze zdania pochodza z Google Translate. Nie maja absolutnie nic wspolnego z j. hiszpanskim, zenada! Fabula jest naiwna, bohaterowie zachowuja sie w sposob nienaturalny, kazda ich reakcja na dziejace sie cuda i dziwy jest ospala, malo przekonujaca... Przyklad: zgwalcona kobieta na nastepny dzien odzywa sie do swojego oprawcy jakby nigdy nic, po imieniu, a na dodatek zdrobniale. Gwalt nawet nie zostal nazwany gwaltem, byc moze Pan Graham ma niekonwencjonalne podejscie do tych spraw.. Stereotypowe, plaskie postaci, tak jak juz pisalam absolutnie nieprzekonujace: mamy wiec typowa glupia blondynke, w klasie pana profesora (glownego bohatera) mamy afroamerykanina, latynosa, Zydowke, syna pastora (ktory ciagle sie usmiecha pod nosem i za kazdym razem chcialabym moc mu przylozyc), i wielu innych, a...

13 ran
    Graham Masterton, Stefan Darda, Kazimierz Kyrcz jr, Łukasz Radecki, Robert...
    Wirus
    Graham Masterton