New English Zone 3. Student's Book

Książka jest przypisana do serii/cyklu "New English Zone". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Oxford University Press
7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
9780194623407
angielski
Mylengrave

Nowe czteroczęściowe wydanie kursu zachowuje wszystkie kluczowe elementy poprzedniej edycji, czyli klarowny układ, stopniowe wprowadzanie materiału, precyzyjnie dobrany kontekst oraz dużą liczbą ćwiczeń. W New English Zone są nowi bohaterowie, nowe sekcje Culture Zone, nowe piosenki i rymowanki, gry językowe, ćwiczenia dla uczniów z dysleksją, CD-ROM i inne.

źródło opisu: Oxford University Press, 2010

źródło okładki: http://www.wydawnictwo.oxford.pl/

Bardzo dobry wybór
Uważam, że ten podręcznik to aktualnie najlepszy wybór dla szóstoklasistów. Jest przejrzysty, dobrze poukładany w działy tematyczne, zachęca uczniów do pracy, w przypadku zdolnych dzieci mają one wiele ćwiczeń, w których mogą wykazać się swoją wiedzą. Uczeń słabszy też sobie poradzi, obok poleceń w języku angielskim ma także tłumaczenie na język polski. Podoba mi się to, że na początku przedstawieni są bohaterowie, którzy "towarzyszą" nam już do samego końca podręcznika, to w uczniach wytwarza pozytywne nastawienie. Wiele rzeczy uczniowie mogą zrobić intuicyjnie, nawet bez czytania instrukcji. Plusem jest słowniczek na końcu książki, natomiast zapis fonetyczny słów to chyba pomoc tylko dla nauczyciela, bo przecież uczeń piątej klasy nie zna alfabetu fonetycznego, nie należy liczyć na to, że tabelka w czymś mu pomoże.
Plusy
- atrakcyjny design
- dobrze napisana
- łatwość zrozumienia
- do wielokrotnego czytania
- przyciąga uwagę
- informacyjna
- tematyczna
- wysoka...