SZTUKA RODZICIELSKIEJ MIŁOŚCI

Wydawnictwo: WAM
6 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
dziecko, rodzic, miłość
Anna_R

Dziecko niczego bardziej nie pragnie niż miłości obojga rodziców, którzy okażą mu zainteresowanie, akceptację i zapewnią bezpieczeństwo. Ale czy tata może przegrać z synem w piłkę? Czy mama powinna przymykać oko na wszystko? Jak wyrażać czułość i równocześnie wymagać? Gdzie stawiać granice, by uchronić dzieci przed zagrożeniami i niepotrzebnym cierpieniem? Autor przypomina, że rodzicielstwa...

Autor przypomina, że rodzicielstwa nie wysysa się z mlekiem matki. Tej sztuki trzeba się stale uczyć -cierpliwie, wytrwale, znosząc błędy i porażki. To jedyna recepta na udaną rodzinę.

źródło opisu: Wydawnictwo WAM, 2012

źródło okładki: http://e.wydawnictwowam.pl/tyt,61564,Sztuka-rodzicielskiej-milosci.htm

Na półkach: Przeczytane, WAM

Gdy rodzi się dziecko, rodzice przeżywają istną euforię. Ich radość jest tak ogromna, że aż trudno to opisać. Kochają swoje maleństwo bezgranicznie i pragną dla niego wszystkiego co najlepsze. Myślę, że kto nigdy tego nie przeżył, nie jest w stanie pojąć, jak silne jest to uczucie. Ja dawniej słuchałam innych matek, lecz nie potrafiłam zrozumieć. Teraz sama jestem mamą i nie wyobrażam sobie życia bez mojej córeczki. Chciałabym by moje dziecko było zawsze szczęśliwe, by nigdy nie spotykała ją żadna przykrość, by nikt nigdy nie zdołał jej skrzywdzić. Gdybym mogła oddałabym za nią wszystko. A przecież wszyscy wiemy jakie jest życie. Zdajemy sobie sprawę, że niekiedy podczas trudnego procesu wychowywania naszych maluchów nam także zdarza się popełniać błędy. Nam również zdarza się zadać ból naszym dzieciaczkom. Co więcej, wiemy także, że nie jesteśmy w stanie uchronić naszych maluchów od całego zła tego świata. Nie możemy wiecznie trzymać ich pod kloszem... Czy zatem to wszystko...

Anna_R | 2013-03-09
Michal | 2017-04-25