Zgłosuj na książki roku 2017

Dziewica z Lasu Mgieł

Tłumaczenie: Iwona Zimnicka
Seria: Opowieści znad Fiordów
Wydawnictwo: Axel Springer Polska
Jungfrun i dimmornas skog
romans, saga norweska
Amanda

Osiemnastoletnia Vendelin po śmierci babki zostaje sama na świecie. Musi szukać schronienia w upiornym Lesie Mgieł, gdyż okrutny rycerz Gerhard twierdzi, że przysługuje mu prawo pierwszej nocy ze wszystkimi dziewicami w podległych mu włościach. Okazuje się, że Las Mgieł tętni życiem. Niedoświadczona Vendelin daje się zauroczyć jednemu z mrocznych jeźdźców, rosłemu, przystojnemu mężczyźnie o dzikich oczach, który nie przestaje z niej drwić...

źródło opisu: Ringer Axel Springer, 2013

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Marzena | 2016-04-07
Przeczytana: 07 kwietnia 2016

Czytana już X razy i z pewnością, co najmniej tyle razy czytana będzie :)

Moje NAJ opowiadanie pani Sandemo, którą pokochałam całym sercem za Sagę Ludzi Lodu.
Te sto kilkadziesiąt stron to kumulacja emocji i esencja uczuć.
Niewinność, namiętność, miłość, rodzinne tragedie i tajemnice, zdrada, spisek, walka. A to wszystko spowite mgłą tajemnicy i mroku.
Uwielbiam, kocham i cenię autorkę za te swoiste baśnie dla dorosłych.
I jest to lektura łatwa i przyjemna.
Przyjemna odskocznia od codziennych problemów. Oderwanie się od nich i wejście w świat stworzony przez autorkę to dla mnie rozkosz frajda i zastrzyk energii. Lekarze powinni polecać swoim pacjentom czytanie Sandemo, zamiast przepisywać leki!
Bo ona jest lekiem na całe złooo...
Chyba mnie ponosi, więc kończę...
...jest gwiazdą w ciemności...
...mistrzynią świata w radości...

Roman Dłużniewski | 2017-01-15

Przyznam, że sięgnąłem po to opowiadanie gdyż bardzo spodobał mi się jego tytuł:) Sto kilkadziesiąt stron przeczytałem szybko i trudno opisać wrażenia z lektury. Bo to w gruncie rzeczy jest taka bajka dla dorosłych. Osiemnastoletnia dziewica, król, który chce skorzystać, tajemniczy absztyfikant-szyderca...Można przeczytać.

Podoba mi się twórczość Sandemo i jestem jej fanką odkąd przeczytałam całą "Sagę o Ludziach Lodu" i teraz czytam inne jej książki.
"Dziewica z Lasu mgieł" to jedno z moich ulubionych opowieści pisarki, bardzo przyjemna i chwytająca za serce lektura.

Klaudia | 2011-03-27
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 27 marca 2011

Jest to pierwsza książka tej autorki, którą przeczytałam.
Wciągająca, zaskakująca, aż chciałoby się znaleźć w tym opisanym świecie.

Justyna | 2017-12-08
Przeczytana: 08 grudnia 2017

Z autorką Margit Sandemo nie miałam nigdy styczności, dlatego ta książka jest dla mnie czymś nowym. Od jakiegoś czasu jestem właścicielką tej małej i cienkiej broszurki, ale zawsze znajdowałam co innego do czytania, niż ta książeczka i tak mi mijały lata, a książka leżała i leżała, trochę przeszła, ale z wielkim ociąganiem wzięłam się, aby ją przeczytać. No i książka ma w sobie wiele plusów według mnie oczywiście, dlatego nie przestanę na tej lekturze, wciągło mnie i na razie nie spocznę na laurach, aż nie przeczytam całej sagi.

Adrienne | 2014-06-04

jak czytałam tę książkę to sobie myślałam" o matko, ale w tamtych czasach to była ciemnota", za leczenie ziołami palili na stosie , że niby to czarownica jest. Król musiał mieć wszystkie dziewice... ech...
Ale powiem , ze książka warta jest przeczytania, wciągnęła mnie i ogólnie jest bardzooo fajna :D

Martusia67 | 2012-07-08

Jedno z lepszych opowiadań tej autorki:) Uwielbiam!!

Annie | 2012-02-12
Na półkach: Przeczytane, 2012, 04. Romans
Przeczytana: styczeń 2012

Po "Dziewicę z Lasu Mgieł" sięgnęłam, gdyż potrzebowałam jakiejś lekkiej książki, która pozwoliłaby mi odpocząć od natłoku nauki. Wcześniej przeczytałam już pięć pierwszych tomów "Sagi o Ludziach Lodu", która przypadła mi do gustu, także sądziłam, iż mniej więcej wiem, czego się spodziewać - lekkiej, niezobowiązującej, mało ambitnej, ale dość ciekawej lektury. Nie miałam wysokich wymagań co do tej książki, jednak mimo tego z przykrością muszę stwierdzić, że trochę się na niej zawiodłam.
"Dziewicy z Lasu Mgieł" nie można odmówić tego, że czyta się ją szybko i dość przyjemnie, jednak książka, niestety, jest strasznie przewidywalna. Czytając, miałam wrażenie, jakby autorka bardzo starała się wszystkich zaskoczyć, jednak w ogóle jej to nie wyszło - takich "zaskakujących" elementów, jak np. prawdziwa tożsamość pewnych postaci, można się było prawie od razu domyślić, tak więc miałam niemiłe wrażenie, że Margit Sandemo w tej książce potraktowała czytelników jak idiotów, zakładając, że jej...

kotwbutach13 | 2013-11-12

Lubię takie męskie postacie, znaczy tylko Varga i szukam podobnych więc proszę o pomoc. Nie koniecznie musi byś ta autorka :p

Kotori | 2011-07-03

Uwielbiam wszystkie książki Margit Sandemo. A zaczęło się to wszystko oczywiście od Sagi o Ludziach Lodu.