Dzieciaki świata

Wydawnictwo: G+J
elfijka

Jak to jest być żywą boginią i mieszkać w pałacu w Nepalu, dlaczego najlepsi biegacze świata rodzą się w Etiopii, gdzie można spotkać kobiety, których szyje są 3 razy dłuższe niż nasze, albo w jakim kraju dzieci żyją w pływających wioskach. I wreszcie, czy to prawda, że w Afryce buduje się domy z kup krowy. O tym wszystkim opowiedzą dzieciaki; Matina, Lien, Mali, Zuzu i Merbatu bohaterowie tej książki. Poznając ich przygody, troski i radości wasze dzieci poznają jednocześnie inne kultury, obyczaje, tradycyjne wartości i sposoby życia. A dzięki temu uczą się tolerancji i wrażliwości. Ręczę, że te opowiadania dostarcza wam mnóstwa tematów do arcyciekawych rozmów z dzieciakami. Będziecie zaskoczeni ich inteligencją i wrażliwością.

źródło opisu: http://www.gjksiazki.pl/

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

ksiazkowafaza | 2019-10-08
Przeczytana: 2015 rok

Cudowna książka z bardzo interesującym przekazem, który jest napisany w idealny spodób, aby docierał do dzieci.

Agacha | 2019-01-21
Przeczytana: 15 stycznia 2019

Wręcz fantastyczna książka dla dzieci i dorosłych. Pokazuje dzieciom, że nie wszyscy ich rówieśnicy mają w domu, nie tylko komputer, ale i zwykłe zabawki. Nie wszyscy mogą w spokoju chodzić do szkoły, a często muszą pracować. Poznajemy dzieci, które choć żyją zupełnie inaczej, to nadal pozostają dziećmi. Mają swoje marzenia i plany na przyszłość. Wszystko podane w przystępnej, kolorowej formie z pięknymi zdjęciami i ciekawostkami.

Arek Gruszczyński | 2018-10-09
Przeczytana: 05 października 2018

Książka przybliża najmłodszym czytelnikom życie, kulturę i wierzenia ich rówieśników, żyjących w róznych częściach świata.
Ciekawe historie zostały wzbogacone pięknymi i barwnymi zdjęciami, dzięki którym dzieci chętnie słuchają oraz w lekki sposób przyswajają wiedzę.
Książka świetnie się sprawdza jako wieczorna lektura na dobranoc :)
Polecam!

książek: 2068
majkey | 2018-07-17
Przeczytana: 17 lipca 2018

Fajny audiobook dla dzieciaków. Mogą się z niego wiele nauczyć.

Gerard Waldowski | 2018-05-14
Przeczytana: 05 maja 2018

180505 audio G4.
Nie znam twórczości autorki, ale słuchając miałem wrażenie, że książka była pisana przy okazji czegoś innego. Coś jakby "mam zdjęcia, pogadałam z dziećmi, napiszę książkę". "Więcej" jest zapowiedzi o czym będzie we wstępie, a także na początku każdego rozdziału, niż samej treści. Drażniło mnie również przywoływanie w każdej relacji swojego nazwiska.
Ogólnie tematyka interesująca, a pomysł dobry.

ilo99 | 2018-04-13
Na półkach: Dla dzieci, Przeczytane
Przeczytana: 13 kwietnia 2018

Sądziłam, że dorosła autorka, która konsultuje się z córką, popełni lepszą książkę niż podróżniczka Nela. Niestety, zawiodłam się. Okazało się, iż nie jest proste napisać dobrą książkę. Taką, w której nie powtarzają się ciągle te same informacje niczym melodie w katarynce. I to na dodatek błędne. Ot, choćby stwierdzenie, że Nil jest najdłuższą rzeką świata. Gdy zwróci się uwagę na takie potknięcie, wiarygodność autorki staje pod znakiem zapytania. To podkreślanie kto jest wydawcą książki i jakie to wspaniałe, kolorowe czasopismo. I te ugrzecznione opisy. Na przykład kobiet z ludu Padaung. One nie bardzo mają wyjście i muszą nosić obręcze, są niemalże zakładniczkami Tajlandii i atrakcją turystyczną. Nie mają obywatelstwa, praw, pozwolenia na opuszczanie wyznaczonego im terytorium. I czy rzeczywiście wydłużają im się szyje? Do tej pory twierdzono, że to obojczyki się wgniatają. Takich wątpliwości mam jeszcze całkiem sporo. A największą zagadką jest tytuł dobrej, solidnej książki...

anah83 | 2018-02-01
Przeczytana: marzec 2017

Bardzo ciekawa pozycja, która przedstawia nam życie dzieci w różnych częściach świata. Dzięki tej książce mój synek stał się mniej marudny i bardziej docenia to co ma. Przekonał się, jak trudne może być dzieciństwo rówieśników. Zrozumiał, że każda sytuacja ma swoje dobre i złe strony a najważniejsze to cieszyć się tym co jest tu i teraz.

Otiskowa12 | 2018-01-02
Przeczytana: 22 grudnia 2017

Jak po raz pierwszy zobaczyłam okładkę, to pomyślałam,że ta książka będzie dobra. Ale się myliłam. Bo była rewelacyjna.Czytałam ją chyba 5 razy, i dalej mi się nie znudziła.Na prawdę polecam.

Martyna jak zwykle pokazała klasę. Świetne teksty i śliczne fotografie. Pięć opowiadań o dzieciach z różnych z krańców świata i ich kulturze. Jest to zdecydowanie książka dla młodszych czytelników, ale myślę, że i starsi znajdą coś dla siebie.

Elena91 | 2017-08-28

Martyna Wojciechowska wraz z córką postanowiła opisać jak w poszczególnych miejscach na świecie wyglądają i co robią dzieci. Polecam wszystkim rodzicom, którzy wraz z kolejnymi stronami mogą uwrażliwić dziecko na różnice występujące między ludźmi i nauczenie ich akceptacji wszystkiego co innego oraz poznawania nowych kultur.