Tao medytacji. Zajęcia dla początkujących.

Tłumaczenie: Anna Owsiak
Wydawnictwo: Sensus
Meditation for Beginners: Six Guided Meditations for Insight, Inner Clarity, and Cultivating a Compassionate Heart
medytacja, tao
krzysko

Spełnienie przez medytację Uspokajanie ducha Rozjaśnianie umysłu Zrozumienie... Poznanie innych to inteligencja, poznanie siebie to prawdziwa mądrość Laozi Rozejrzyj się. Świat pędzi jak oszalały. Ludzie kręcą się na karuzeli życia chcąc osiągnąć więcej i to jak najszybciej. Liczy się intensywność przeżyć, nie ich jakość. A Ty? Spoglądasz na to wszystko ze stoickim spokojem, zdając sobie...

Spełnienie przez medytację
Uspokajanie ducha
Rozjaśnianie umysłu
Zrozumienie...
Poznanie innych to inteligencja, poznanie siebie to prawdziwa mądrość
Laozi
Rozejrzyj się. Świat pędzi jak oszalały. Ludzie kręcą się na karuzeli życia chcąc osiągnąć więcej i to jak najszybciej. Liczy się intensywność przeżyć, nie ich jakość. A Ty? Spoglądasz na to wszystko ze stoickim spokojem, zdając sobie sprawę, jak krucha jest nasza rzeczywistość. Wyciszenie, nabranie głębszego oddechu i zdolność spojrzenia do wewnątrz - oto sztuka medytacji. Dzięki niej zyskujesz zdolność nowego spojrzenia na własne życie, zdefiniowania swoich marzeń i pragnień, ustalenia wartości, odnalezienia zagubionego celu.

Zastanów się. Umiejętność przejścia przez życie w taki sposób, byśmy poczuli, że miało ono znaczenie i odcisnęło wartościowy ślad, to sztuka, którą osiąga niewielu z nas. A Ty? Pragniesz odkryć w sobie nowe możliwości. Szukasz bezpiecznej przystani, która przygarnie Cię podczas burzy codziennego zgiełku. Chcesz uwolnić się od stresu, negatywnych myśli, frustracji i rozczarowania. Tradycja relaksacji w ciszy spokojnego umysłu ma tysiące lat. Jest praktykowana w różnych kręgach kulturowych. Teraz jej zbawienna moc otwiera się na Ciebie.

Zbawienny wpływ praktyk medytacyjnych
Praca z odczuciami płynącymi z Twego ciała
Medytacja chodzenia i jedzenia
Umiejętność obserwowania myśli i emocji
Medytacja a odpowiedzialność społeczna

źródło opisu: http://sensus.pl/ksiazki/tao-medytacji-zajecia-dla...(?)