Zgłosuj na książki roku 2017

W granicie i lodzie

Tłumaczenie: Maria Starosolska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "W górach". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Sklep Podróżnika
Giorni di granito e di ghiaccio
góry, alpinizm, Alpy
joly_fh

40 opowiadań o jednych z najważniejszych dni z historii alpinizmu - począwszy od 1741 roku po 2007, od pierwszych wypraw w rejon Mont Blanc, poprzez zdobycie najwyższego szczytu Europy, po doniosłe współczesne osiągnięcia. Ciekawie, barwnie napisane historie, w których przewijają nazwiska wielu słynnych alpinistów, wnikliwie obrazujące historię rozwoju wspinaczki w najsłynniejszym rejonie Alp.

Najważniejsze dni z historii alpinizmu w rejonie Mont Blanc. Bohaterami opowiadań Stefano Ardito są wspinacze, którzy na przestrzeni wieków odkrywali skały Grand Capucin, Dru, Igieł Chamonix i Aiguille Noire, poskramiali lody Brenvy oraz Aiguille Verte i szturmowali Grandes Jorasses. Wspinacze nietuzinkowi – od pierwszych zdobywców najwyższego szczytu Europy, Michela-Gabriela Paccarda i Jacques’a Balmata, przez Waltera Bonattiego, Reinholda Messnera i René Desmaisona, alpinistów już niemal legendarnych, po Michela Piolę i Patricka Bérhaulta. Urzekająca historia zmagań człowieka z górami – opowieść naznaczona tragediami i sukcesami, rywalizacją i przyjaźnią.

źródło opisu: http://podroznik.com.pl/wpl/?page_id=1768

źródło okładki: http://podroznik.com.pl/wpl/?page_id=1768