Feniks i dywan

Tłumaczenie: Irena Tuwim
Cykl: Piaskoludek (tom 2)
Wydawnictwo: Znak emotikon
The Phoenix and the Carpet
9788324019403
Ag2S

Inne wydania

Po pożegnaniu Piaskoludka znane z książki Pięcioro dzieci i coś rodzeństwo marzy już tylko o nowych przygodach. Tym razem odnajdują czarodziejski dywan spełniający trzy życzenia dziennie i niezwykle gadatliwego i łasego na wszelkie pochwały ptaka Feniksa. Na bohaterów czeka mnóstwo magicznych niespodzianek: egzotyczne podróże, pamiątka z Persji w postaci kilkuset perskich kotów czy...

Na bohaterów czeka mnóstwo magicznych niespodzianek: egzotyczne podróże, pamiątka z Persji w postaci kilkuset perskich kotów czy koronowanie zrzędliwej kucharki na królową słonecznego wybrzeża. Co jednak będzie, kiedy w czarodziejskim dywanie zrobi się dziura?

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,3706,Feniks-i-dywan

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Fistaszek_23 | 2012-11-10

To moja ulubiona część przygód pięciorga rodzeństwa. W tej częśći dzieci nie mają tak łatwo. Nie mają przy sobie piaskoludka, ale za to inne bajeczne stworzenie...

Klaudia54321 | 2011-04-13
Przeczytana: 13 kwietnia 2011

Bardzo fajna książka przedstawiajaca przygody pięciorga rodzeństwa przeżyte na dywanie i z bardzo rzadkim ptakiem Feniksem!

Polecamm :)

margolcia23 | 2014-01-06
Przeczytana: 05 stycznia 2014

Dobra ksiażka, ale nie zachwyciła mnie do głębi. Warto przeczytać, ale czytałam lepsze książki.

Brukselka | 2014-04-11

Podobało mi się gdy byłam dzieckiem. Szczególnie fragment z kotami. Ciekawa dla małoletniego historia o sporym rodzenstwie, pewnym dywanie i dziwnym ptaku.

teresa82 | 2016-09-25
Bebettka | 2016-09-24