Feniks i dywan

Autor:
Cykl: Piaskoludek (tom 2)
tłumaczenie
Irena Tuwim
wydawnictwo
Znak emotikon
9788324019403
typ
papier
Ag2S
6,74 (214 ocen i 11 opinii)

Opis książki

Po pożegnaniu Piaskoludka znane z książki Pięcioro dzieci i coś rodzeństwo marzy już tylko o nowych przygodach. Tym razem odnajdują czarodziejski dywan spełniający trzy życzenia dziennie i niezwykle gadatliwego i łasego na wszelkie pochwały ptaka Feniksa. Na bohaterów czeka mnóstwo magicznych niespodzianek: egzotyczne podróże, pamiątka z Persji w postaci kilkuset perskich kotów czy...

Na bohaterów czeka mnóstwo magicznych niespodzianek: egzotyczne podróże, pamiątka z Persji w postaci kilkuset perskich kotów czy koronowanie zrzędliwej kucharki na królową słonecznego wybrzeża. Co jednak będzie, kiedy w czarodziejskim dywanie zrobi się dziura?

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/

Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
margolcia23 | 2014-01-06
Przeczytana: 05 stycznia 2014

Dobra ksiażka, ale nie zachwyciła mnie do głębi. Warto przeczytać, ale czytałam lepsze książki.

magda98bli | 2015-04-16

Kalendarium literackie
  • Alexandra Adornetto
    23. rocznica
    urodzin
    Niektórzy mówią, że i tak nie mamy wpływu na to w kim się zakochujemy - to miłość wybiera nas. Zdarza się i tak, że oddajemy serce komuś, kto jest zupełnym zaprzeczeniem tego, czego - jak nam się wydawało - szukaliśmy w drugim człowieku.
  • Jerzy Stuhr
    68. rocznica
    urodzin
    ...nie można z pychą mówić: mam szczęście! Nic mi nie będzie! Ej... A może do wczoraj je miałeś? A już dzisiaj go nie masz? Skąd to wiesz? I za każdy dzień tego szczęścia trzeba podziękować. Bo życie to jest takie pole minowe. Przeszedłeś kawałek? To podziękuj. I zrób następny krok. Jeden. Nie puszc... pokaż więcej
  • Samuel P. Huntington
    88. rocznica
  • Philip Carlo
    66. rocznica
  • Jesper Juul
    67. rocznica
    urodzin
    Pochwała nie buduje u dziecka poczucia własnej wartości. Jeśli rodzice i otoczenie zachowują się tak, jakbyś był mistrzem świata we wszystkim, to kiedy znajdziesz się w prawdziwym świecie możesz doznać szoku. Bo tam przecież znajduje się mnóstwo innych mistrzów świata. Nagle otacza cię tłum ludzi, k... pokaż więcej
  • Ryszard Henryk Kordek
    51. rocznica
  • Thor Heyerdahl
    13. rocznica
    śmierci
    Nie widzę niczego, co byśmy mogli otrzymać od nich w zamian. (...) Jednakże - powiedział nagle donośnie szef, z ironicznym błyskiem w oku - odwaga i przedsiębiorczość mają również swoją wartość. Pułkowniku Lewis, niech pan im da to wyposażenie!

Znajdź nas na Facebooku