Mistrzowie w krainie życia. Rozmowy nie tylko o filozofii

Wydawnictwo: Fundacja Aletheia
Abdita

Z Jarosławem Makowskim rozmawiają Jacek Filek, Tadeusz Gadacz, Jan Andrzej Kłoczowski OP, Marcin Król, Krzysztof Michalski, Barbara Skarga, Władysław Stróżewski, Stefan Swieżawski, Jerzy Szacki, Karol Tarnowski Książki złożone z rozmów z poważnymi ludźmi na poważne tematy są od niedawna popularne - i bardzo dobrze. W radiu, telewizji, na spotkaniach najciekawszym nawet rozmówcom w końcu...

Książki złożone z rozmów z poważnymi ludźmi na poważne tematy są od niedawna popularne - i bardzo dobrze. W radiu, telewizji, na spotkaniach najciekawszym nawet rozmówcom w końcu trzeba przerwać - zresztą zasada przerywania panuje powszechnie: zauważmy, ilu z nas rozmowę traktuje tylko jako sposobność do jak najrychlejszego wkroczenia ze swoim własnym monologiem. Prawdziwa zaś rozmowa to przecież w ogromnej mierze słuchanie - ono dopiero staje się początkiem wymiany myśli, a przede wszystkim zapładnia. Jarosław Makowski umie słuchać - także dlatego rozmowy, które przeprowadził, mogą nam tyle dać. A jeśli nawet książkę trzeba będzie na chwilę odłożyć, nic nie przeszkodzi wrócić do niej, i razem z nim - słuchać dalej. (Józefa Hennelowa)

źródło opisu: Fundacja Aletheia, 2001

źródło okładki: zdjęcie autorskie