Rodowa klątwa

Cykl: Rodzina Morelandów (tom 3)
Wydawnictwo: HarperCollins
Winterset
Dorota_1988

Rodzinę Anny Holcomb od pokoleń prześladuje klątwa. Co jakiś czas ktoś z rodu popada w obłęd. Anna myśli, że także została przeklęta. Z tego powodu przed trzema laty odrzuciła oświadczyny Reeda Morelanda, właściciela rezydencji Winterset. Reed postanawia wyjechać i zapomnieć o Annie. Gdy jednak zaczynają prześladować go dziwne sny i wizje, w których grozi jej śmiertelne niebezpieczeństwo, bez...

Reed postanawia wyjechać i zapomnieć o Annie. Gdy jednak zaczynają prześladować go dziwne sny i wizje, w których grozi jej śmiertelne niebezpieczeństwo, bez wahania wraca do Winterset. Tymczasem w pobliskich lasach grasuje Bestia, giną ludzie. Pierwszą ofiarą tajemniczej zbrodni jest pokojówka Anny.
Rozpoczyna się fascynujące śledztwo i wyścig z czasem.

źródło opisu: opis z okładki

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Aleksandra | 2017-06-09
Na półkach: Romanse historyczne
Przeczytana: 09 czerwca 2017

Reed Moreland przyjeżdża po trzech latach do swojej wiejskiej posiadłości Winterset w Gloucestershire pod pretekstem jej sprzedania.Jednak prawdziwym powodem jego przyjazdu jest strach o ukochaną Annę Holcomb.Reed miał,podobnie jak jego siostry Kyria i Olivia,przerażający sen,w którym Annie groziło niebezpieczeństwo.Przed trzema laty mężczyzna adorował Annę,ale gdy oświadczył się ukochanej,ta odrzuciła jego oświadczyny nie podając wyraźnego powodu.Wkrótce okolicą wstrząsa zbrodnia-w tajemniczych okolicznościach ginie służąca Anny,a ona sama ma krótko przed tym wrażenie przerażenia,panicznego strachu i lodowatego podmuchu powietrza.Wkrótce Anna odkrywa kolejne zwłoki-tym razem młodego mężczyzny z podobnymi jak u służącej ranami.I kolejny raz Anna ma podobne odczucia przerażenia i lodowatego wiatru jak poprzednio.Zabójstwa wszyscy tłumaczą historią o krwiożerczej bestii ze wzgórz,która przed pięćdziesięciu laty również zabiła dwoje ludzi.Towarzyszący Reedowi w podróży młodsi bracia...

kruszyna | 2014-06-17
Przeczytana: 16 czerwca 2014

Anna odrzuca oświadczny Reeda. Mimo, że go kocha nie może za niego wyjść ze względu na klątwe, która ciąża nad jej rodziną: obłęd. Podejrzewa, że teraz to ona zachoruje, gdyż zaczyna mieć 'wizje'. Na dodatek Reed to syn księcia więc nie chce mu zszargać nazwiska. Po 3 latach Reed wraca na wieś gdzie mieszka Anna, gdyż czuje i śni mu się, że Anna jest w niebezpieczeństwie. W okolicy zaczyna grasować morderca. Zabija najpoierw pokojówkę Anny a potem farmera. Anna wraz z Reedem starają się rozwikłać zagadkę morderstwem przez co zbiliżają się do siebie co raz bardziej i co raz ciężej jest im opanować swoje uczucia na wodzy. Anna w końcu przyznaje się Reedowi dlaczego odrzuciała jego oświadczyny i opowiada o szaleństwie, które dopada jej rodzinę i o swoich wizjach. Tymczasem brat Anny zostaje zaatakowany, ale dzięki jej wizji udaje jej się go ocalić, tylko, że następny wg jej wizji ma być Reed...
Ksiązka jest taka sobie. Od połowy książki domyśliłam się kto jest zabójcą. Więc marny...

Nanik | 2014-06-28
Na półkach: 022 Romans epokowy

Zgrabnie napisana powieść, nie odbiega poziomem od innych pozycji tej autorki. Choć wątek związany z klątwą... Czytałam to pewnej nocy na urlopie, w drewnianym domku, i przyznaję, że miałam trochę stracha, gdy gdzieś zaskrzypiały deski :)

domka14 | 2014-03-11
Przeczytana: 11 marca 2014

Historia bestii jest ciekawa a zakończenie zaskakujące. Bohaterowie?? Tak naprawdę akcja toczy się dookoła sprawy, której rozwiązania podejmują się Reed i Anna. Rozmowy toczą się wokół, rzadko mówią o swoich uczuciach, które głównie kumulują się pod koniec książki.

aannaa | 2014-11-28
Na półkach: 2014
Przeczytana: 28 listopada 2014

Bardzo fajna książka. Spodziewałam się czegoś innego, ale jestem mile zaskoczona. Czyta się bardzo szybko.

Efemeryda | 2017-03-23
Na półkach: Posiadam

Mała ilość gwiazdek niech nikogo nie zmyli, bo to tylko takie sobie czytadełko, o znanym schemacie. Lektura bezproblemowa. Daje zajęcie, za bardzo nie odmóżdża, wzruszyć się pozwoli, ma pozytywne zakończenie no i nie trzeba pamiętać, gdzie się skończyło (w mojej pracy ma to duże znaczenie).
Dodatkowym walorem jest układanie tych opowiastek w cykl - dziś ten bohater, w kolejnym tomie któraś z postaci drugoplanowych. Lubię takie rzeczy czytać.
No i te kobitki, wiotkie jak trzcina, a jednak głębiej takie monolityczno - feministyczne (w rozumieniu p. Alutki z popularnego rodzinnego serialu:))

carl | 2013-08-02
Przeczytana: 02 sierpnia 2013

Na początku nudna, ale od połowy zaczyna być wciągająca. Fajne zakończenie

magdalena85 | 2017-08-06
| 2017-02-07