Ukarać zbrodnię

Wydawnictwo: HarperCollins
All Fall Down
seryjny morderca, śledztwo, FBI
Dorota_1988

W na pozór spokojnym miasteczku w Karolinie Północnej dochodzi do serii dziwnych wypadków. Tylko policjantka Melanie May dostrzega pewną prawidłowość – wszyscy zmarli mężczyźni znęcali się nad kobietami i dziećmi, lecz uniknęli kary. Melanie, ryzykując karierę, rozpoczyna prywatne śledztwo. Prosi o pomoc Connora Parksa, wybitnego profilera FBI. Wspólnie docierają do ważnych faktów, ale też często gubią się w labiryncie domysłów. Ktoś celowo kieruje ich na fałszywy trop. Wkrótce ich dochodzenie zmieni się w niebezpieczną rozgrywkę z psychopatycznym mordercą…

źródło opisu: http://www.harlequin.pl/ksiazki/ukarac-zbrodnie-1

źródło okładki: http://www.harlequin.pl/ksiazki/ukarac-zbrodnie-1

kitek8844 | 2019-10-12

40/2019. 8/10. 3 siostry bliźniaczki. Wszystko co się toczy złego niby przypadkowego ma jakieś połączenie z nimi. Dodatkowo pojawia się pani prokuratur i wraca stara zbrodnia. Wszystko się fajnie łączy i rozwiązuje na samym końcu. Polecam.

alokazja | 2018-11-14
Przeczytana: 14 listopada 2018

Nie doczytałam do końca. Zbyt "łopatologiczna", jak wypracowanie licealisty.

Na pozór w spokojnym, małym miasteczku w Karolinie Północnej dochodzi do dziwnych tam wypadków jedynie policjantka Melanie May widzi i bardzo dostrzega, podobieństwo pewne jest, że zmarli mężczyźni znęcali się nad kobietami i dziećmi w okrutny sposób, torturowali ich i uniknęli kary. O pomoc prosi Connora Parksa, który jest wybitnym, dobrym profilerem FBI, razem rozpoczynają prowadzić tę sprawę, śledztwo,lecz gubią się oni w labiryncie. Wpada na fałszywy trop mordercy. Zaczyna się niebezpieczna, straszna walka z niebezpiecznym psychopatą.

Jest to rewelacyjny, doskonały kryminał wciąga znakomicie.
Erica Spindler napisała ciekawą książkę czyta się świetnie!!!!!

dorcia2633 | 2017-12-07
Przeczytana: 07 grudnia 2017

W małym miasteczku Charlotte w Karolinie Północnej następuje seria dziwnych zgonów, jednak nikt nie przepuszcza, że są one dziełem jednego wyrafinowanego zabójcy.
Nikt, oprócz Melanie May, policjantki, która dostrzegła pewną prawidłowość: wszyscy zmarli mężczyźni znęcali się nad kobietami lub dziećmi, lecz uniknęli kary za swe przestępstwa. Melanie, ryzykując karierę, namawia do współpracy Connora Parksa, agenta FBI i znakomitego specjalistę w dziedzinie tworzenia portretów psychologicznych przestępców.
Melanie rozpoczyna oficjalne śledztwo w sprawie tajemniczego mordercy nazwanego ,,Mrocznym Aniołem'', jednak na skutek działalności tajemniczych sił sama staje się jego celem. Zdezorientowana i zagubiona, z determinacją walczy już nie tylko o doprowadzenie śledztwa do końca, lecz także o ocalenie własnego życia.

Herbie | 2017-09-11
Przeczytana: 19 września 2017

Bardzo fajny thriller. W pewnym momencie nie wiedziałam ilu jest morderców, w połowie książki też odgadłam kto i co, ale mimo to, świetnie mi się czytało. Autorka zawsze dodaje jakieś wątki romansowe ale są tak delikatne, że to nie drażni i miło się czyta ( jak już wspominałam w kilku opiniach, jak czytam kryminał to nie znoszę wątku miłosnego, najbardziej doprowadzał mnie on do szału w książkach Sharon Bolton, której to "Mroczne brzegi Tamizy" nie skończyłam z tego powodu, główna bohaterka "chce ale nie może" a tak naprawdę może. No strasznie mnie to wkurza... Whoops, przepraszam za tę dygresję). Tu są trzy siostry, bliźniaczki, a raczej trójniaczki, i każda z nich w sumie ma powód by zabijać. Zbrodnia z niedalekiej przeszłości, morderstwo bogatej mieszkanki małego miasteczka i zabójstwa dokonywane przez Anioła Miłosierdzia... Ilu jest zbrodniarzy, czy coś ich łączy? Autorka rewelacyjnie łączy te wątki. Bardzo polecam.

Agnieszka | 2017-08-21
Przeczytana: 21 sierpnia 2017

Dobra, polecam.

Paulina | 2017-08-13
Przeczytana: 13 sierpnia 2017

Jednym słowem: SUPER!

Ciastek | 2017-08-07
Przeczytana: 01 sierpnia 2017

Pierwszy raz czytałem powieść tej autorki. Fabuła nie jest zbyt rozbudowana. Melanie poznaje Connora Parksa w dość niemiłych okolicznościach. Rozmowa, którą prowadzą na samym początku historii wydaje się być sztuczna. Później jest już tylko lepiej. Wątek główny prowadzony w taki sposób, że odrazu nakreśla nam się przed oczami obraz mordercy co może być zgubne w szukaniu końcowego rozwiązania zagadki. Szybko i przyjemnie się czyta (nie licząc początku), czas na "Opętanie" tejże autorki.

Sempai | 2017-06-17

Największym minusem książki jest jej przewidywalność. Co to za frajda z czytania, skoro od mniej więcej 50 strony czytelnik jest pewien, kto jest mordercą...

magdalena | 2017-02-19
Przeczytana: 19 lutego 2017

Bardzo lubię książki Eriki Spindler, zazwyczaj mnie nie zawodzą. Tak było i tym razem.
Ukarać zbrodnię rozwija się powoli, niektórzy mogą uważać to za wadę, dla mnie jest to przemyślana koncepcja. W pewnym momencie akcja przyśpiesza, jest aż nadmiar emocji, autorka miesza, kluczy, zaskakuje. Nie można się odkleić po prostu od czytania.
Bardzo solidna z historia kryminalna z wątkiem miłosnym i psychologicznym. Polecam.