Powrót Bogini. Część 1

Okładka książki Powrót Bogini. Część 1 Phyllis Christine Cast
Okładka książki Powrót Bogini. Część 1
Phyllis Christine Cast Wydawnictwo: HarperCollins Cykl: W kręgu mocy Partholonu (tom 2.1) fantasy, science fiction
W kręgu mocy Partholonu (tom 2.1)
Divine by choice
HarperCollins
2013-04-17
2013-04-17
Hanna Ordęga-Hessenmüller
bogini Cast rzeczywistość zło

Okładka książki Hex You. Kara za klątwę Kristin Cast, Phyllis Christine Cast
Hex You. Kara ... Kristin Cast, Phyll...
Okładka książki Omens Bite. Dary bogiń Kristin Cast, Phyllis Christine Cast
Omens Bite. Da... Kristin Cast, Phyll...
Okładka książki Spells Trouble. Wiedźmi czar Kristin Cast, Phyllis Christine Cast
Spells Trouble... Kristin Cast, Phyll...
Okładka książki Found Kristin Cast, Phyllis Christine Cast
Found Kristin Cast, Phyll...

Myśląc o końcówce książki myślę, że jest lepsza niż poprzedniczka - niewiele, ale jest... Ale potem przypominam sobie pozostałe ok 350 stron i zmieniam zdanie.

Około 200 stron książki, czyli tak zwana księga pierwsza, to niewielkie posunięcia fabularne do przodu i wiele, ale to wiele mielenia informacji zawartych w poprzednim tomie (czyli w dwóch książkach). Patrząc na to, że nie musiałam czekać na kontynuację długo, a dosłownie czytam je dnie po dniu, było to niesamowicie nudne i zniechęcające. Było aż za dużo tych informacji, bez których naprawdę możnaby się obejść, bo nie potrzebowałaby ich nawet osoba, która nie pamiętała treści poprzedniego tomu.

Shannon jak zwykle była męcząca swoim zachowaniem i głupimi myślami. Naprawdę nie mogę się doczekać ostatniego tomu, gdzie to nie ona będzie (jak zrozumiałam po opisie książki) główną bohaterką, ale jeśli jej córka będzie choć trochę jak matka... Zostanie mi się tylko modlić o dużo czasu do czytania, żeby jak najszybciej mieć to z głowy.

Ale przechodząc szybko do księgi drugiej, bo tam jednak była ta ciekawsza część książki, to strasznie wymuszonym konfliktem była dla mnie rozterka Shannon między CF a Clintem. Okej, rozumiem, że to lustrzane odbicie jej męża i że widok takiej samej osoby, kiedy jesteś w TAKIEJ (nie zdradzając więcej) sytuacji faktycznie może powodować mieszane uczucia, ale z drugiej strony to ona przede wszystkim wyzywa Rhiannon od dziwek i innych puszczalskich, a siebie uważa za guru wierności i w ogóle, tylko po to, żeby mieć takie ciężkie chwile w tym, żeby powiedzieć mu, że ma jej nie przytulać, albo głaskać po policzku, czy przymilać się w inne sposoby, no stramsze, jak to się potocznie mówi.

Odnośnie tego jak Rhiannon poradziła sobie w tym nowym świecie... Mieszane uczucia. Jest to na pewno ciekawy obrót sytuacji, świetnie się odnalazła, miała jasny cel i idzie jak taran, ale z zupełnie drugiej strony, nie wiem, po raz kolejny jest kreślona jako absolutnie najgorszy charakter jaki może być, tak bardzo czarno-biało jest potraktowana.

Generalnie cały motyw tej części książki był taki... Jednocześnie starający się być taki bardzo trzymający w napięciu, a jednocześnie powolnie rozwijać akcję, a jednocześnie zaskakiwać twistami i ostatecznie przez to było takim niczym trochę.

Zakończenie, czyli raptem dosłownie kilka ostatnich kartek, bardziej mnie zainteresowało. Nie sądziłam, że autorka posunie się do czegoś takiego, a jednak! I dzięki temu autentycznie po raz pierwszy zakończyłam książkę w tej serii myśląc, że jestem bardzo ciekawa tego, jak zacznie się następna część.

Co tu dużo mówić - podoba mi się ta seria i już.
Uwielbiam humor Shannon.
Jedyne, co uważam za troszkę naiwne, było to, iż walcząc z typowymi dla ciąży przypadłościami, ani razu nie wzięła takiej opcji pod uwagę.. Niezbyt przekonujące ze strony autorki ;P
To, że sporo momentów kręciło się wokół mdłości czy samego aktu wymiotowania - so what? Wcale aż tak dużo tego nie było. A zabawne tak.

Co tu dużo mówić - podoba mi się ta seria i już.
Uwielbiam humor Shannon.

Bohaterowie: 4/10
Akcja: 3/10
Sposób pisania autorki: 6/10
Okładka: 7/10
Kreatywność:5/10

****
Co tutaj dużo mówić: są książki wspaniałe, są książki dobre i są książki z dobrym zamysłem ale źle napisane. "Powrót bogini 1 " trafia zdecydowanie do ostatniej grupy. Historia sama w sobie byłaby ciekawa, gdyby skrócono przemyślenia głównej bohaterki, wyrzucono sceny z jej przerysowaną ciążą (rozumiem mdłości ciążowe ale fakt że pierwsze 100 stron jest głównie o tym jest dość wkurzające) i pozbyto się scen opisów budynków. Jak dla mnie książka jest baaardzo przeciętna i nic ciekawego i wartego przeczytania nie zawiera.

Bohaterowie: 4/10
Akcja: 3/10
Sposób pisania autorki: 6/10
Okładka: 7/10
Kreatywność:5/10

****

Na Autorkę napotkałam sie już kilka razy, pisze bardzo przyjemnie i lekko. Nie trzeba wysilać sie przy jej powieściach, czytanie samo idzie. Co do tej książki mam troszeczkę mieszane uczucia. Jest trochę śmieszna a zarazem z dreszczykiem. I te ciągłe niepohamowane mdłości głównej bohaterki przez całą powieść, nie powiem uśmiałam się z tego. Czytałam ją do trzeciej w nocy i śmiałam sie z wymiotów, no ale cóż... Warta przeczytania i zapoznania sie z twórczością P.C. Cast.
Okładka książki jak zwykle hipnotyzuje i przyciąga uwagę, jest mroczna a zarazem piękna ;)

Na półkach: , , , , , ,

Szybko pochłonęłam cały tom. Powrót z mitycznej krainy do świata realnego:)

Szybko pochłonęłam cały tom. Powrót z mitycznej krainy do świata realnego:)

Książkę czyta się nie za dobrze. Niby wszystko z nią okej ,ale mi strasznie ciężko było ją dokończyć. Nie sięgnę po kolejną

Wielkie rzyganie:) To słowo idealnie pasuje aby określić tą książkę:) Już od pierwszych stron bohaterka ma kłopoty z jedzeniem i piciem, a nawet jak coś zje to zaraz zwróci. I tak przez całą książkę:) Akcja jest w świecie fantasy co mi się podoba jak i również dzieje się w naszym świecie co też jest ciekawe:) Ogólne wrażenia raczej niezłe ale nie do końca też do mnie trafia:)

Fajna choć wydaje się bardziej mroczna niż "Wybranka bogów". No i zabrakło mi tego humoru z części pierwszej. Nadal jest ciekawie i ręce same zabierają się za drugą część.

Więcej recenzji na: http://forever-in-love-with-books.blogspot.com/
Książka trafiła do mnie przypadkowo po wcześniejszym przeczytaniu "Urodzonej bogini" jednak byłam do niej pozytywnie nastawiona.
Trzydziestopięcioletnia Shannon ,,Rheo" Paker po zamianie miejscami z poprzednią kapłanką bogini Epony prowadzi szczęśliwe życie w mitycznym Partholonie jako wybranka bogini. Pewnego dnia gdy wybiera się na konną przejażdżkę ze swoim mężem trafia na tajemniczą, piękną polanę, z strumykiem i dwoma olbrzymimi drzewami, za pomocą których trafia do swojego starego świata, gdzie okrutna Rhiannon zajęła jej miejsce, przywołując siły zła z którymi stara się zniszczyć wszystko co drogie Shannon.
Ogólnie książka przypadła mi do gustu i polecam ją wszystkim fanom mitologii (nie tylko Celtyckiej),na pewno nie pożałujecie. Książka jest pisana prostym, śmiesznym i często sarkastycznym językiem.
Myślę że nie straciłam czasu na przeczytanie tej oto książki. :D

10/10

Tytuł: Powrót Bogini
Saga: Wybranki bogów (cz. 3)
Autor: P.C. Cast
Gatunek: Fantasty
Strony: 364
Główna bohaterka: Shannon ,,Rheo" Paker
Cena okładkowa: 32.99
Wydawnictwo: Harlequin
Narracja: Pierwszoosobowa

Więcej recenzji na: http://forever-in-love-with-books.blogspot.com/

Powiem krótko: Mimo, że książka mnie wciągnęła, nie kupię kolejnej części. Następne tomy różnych powieści wydają mi się być pisane na siłę.

Phyllis Christine Cast Powrót Bogini. Część 1 Zobacz więcej
Phyllis Christine Cast Powrót Bogini. Część 1 Zobacz więcej