Powrót Bogini. Część 1

Cykl: W kręgu mocy Partholonu (tom 2.1)
Wydawnictwo: HarperCollins
Divine by choice
bogini, Cast, rzeczywistość, zło
irbis18

Shannon prowadzi szczęśliwe życie w mitycznym Partholonie. Wojna z Fomorianami skończyła się zwycięstwem, jej mąż, szaman ClanFintan, wrócił do domu. Poddani kochają ją i czczą jako wybrankę bogini Epony. Nic nie zapowiada nadciągającego niebezpieczeństwa… Pewnego dnia Shannon traci przytomność. Budzi się w realnym świecie, z którego tak łatwo zrezygnowała i od którego odwykła. Powrót do...

Pewnego dnia Shannon traci przytomność. Budzi się w realnym świecie, z którego tak łatwo zrezygnowała i od którego odwykła. Powrót do rzeczywistości okazuje się bardzo bolesny. Za Shannon trafiły tu też siły zła, gotowe zniszczyć wszystko, co jest jej drogie.

źródło opisu: Harlequin, 2013

Sposób pisania autorki: 6/10
Okładka: 7/10
Kreatywność:5/10

****
Co tutaj dużo mówić: są książki wspaniałe, są książki dobre i są książki z dobrym zamysłem ale źle napisane. "Powrót bogini 1 " trafia zdecydowanie do ostatniej grupy. Historia sama w sobie byłaby ciekawa, gdyby skrócono przemyślenia głównej bohaterki, wyrzucono sceny z jej przerysowaną ciążą (rozumiem mdłości ciążowe ale fakt że pierwsze 100 stron jest głównie o tym jest dość wkurzające) i pozbyto się scen opisów budynków. Jak dla mnie książka jest baaardzo przeciętna i nic ciekawego i wartego przeczytania nie zawiera.

PolkaPati | 2016-11-29
Przeczytana: 29 listopada 2016

Na Autorkę napotkałam sie już kilka razy, pisze bardzo przyjemnie i lekko. Nie trzeba wysilać sie przy jej powieściach, czytanie samo idzie. Co do tej książki mam troszeczkę mieszane uczucia. Jest trochę śmieszna a zarazem z dreszczykiem. I te ciągłe niepohamowane mdłości głównej bohaterki przez całą powieść, nie powiem uśmiałam się z tego. Czytałam ją do trzeciej w nocy i śmiałam sie z wymiotów, no ale cóż... Warta przeczytania i zapoznania sie z twórczością P.C. Cast.
Okładka książki jak zwykle hipnotyzuje i przyciąga uwagę, jest mroczna a zarazem piękna ;)

red_diva | 2016-09-05
Przeczytana: wrzesień 2016

Szybko pochłonęłam cały tom. Powrót z mitycznej krainy do świata realnego:)

Bogusia Zgliniecka | 2016-08-27

Książkę czyta się nie za dobrze. Niby wszystko z nią okej ,ale mi strasznie ciężko było ją dokończyć. Nie sięgnę po kolejną

monirenur | 2016-07-06

Cudowna

Shimik | 2015-08-21

Wielkie rzyganie:) To słowo idealnie pasuje aby określić tą książkę:) Już od pierwszych stron bohaterka ma kłopoty z jedzeniem i piciem, a nawet jak coś zje to zaraz zwróci. I tak przez całą książkę:) Akcja jest w świecie fantasy co mi się podoba jak i również dzieje się w naszym świecie co też jest ciekawe:) Ogólne wrażenia raczej niezłe ale nie do końca też do mnie trafia:)

elima | 2015-07-17
Przeczytana: 17 lipca 2015

Fajna choć wydaje się bardziej mroczna niż "Wybranka bogów". No i zabrakło mi tego humoru z części pierwszej. Nadal jest ciekawie i ręce same zabierają się za drugą część.

Luna | 2015-03-23

Więcej recenzji na: http://forever-in-love-with-books.blogspot.com/
Książka trafiła do mnie przypadkowo po wcześniejszym przeczytaniu "Urodzonej bogini" jednak byłam do niej pozytywnie nastawiona.
Trzydziestopięcioletnia Shannon ,,Rheo" Paker po zamianie miejscami z poprzednią kapłanką bogini Epony prowadzi szczęśliwe życie w mitycznym Partholonie jako wybranka bogini. Pewnego dnia gdy wybiera się na konną przejażdżkę ze swoim mężem trafia na tajemniczą, piękną polanę, z strumykiem i dwoma olbrzymimi drzewami, za pomocą których trafia do swojego starego świata, gdzie okrutna Rhiannon zajęła jej miejsce, przywołując siły zła z którymi stara się zniszczyć wszystko co drogie Shannon.
Ogólnie książka przypadła mi do gustu i polecam ją wszystkim fanom mitologii (nie tylko Celtyckiej), na pewno nie pożałujecie. Książka jest pisana prostym, śmiesznym i często sarkastycznym językiem.
Myślę że nie straciłam czasu na przeczytanie tej oto książki. :D

10/10

Tytuł: Powrót...

Kornelia | 2015-02-05
Przeczytana: 31 stycznia 2015

Powiem krótko: Mimo, że książka mnie wciągnęła, nie kupię kolejnej części. Następne tomy różnych powieści wydają mi się być pisane na siłę.

Lexie | 2014-10-03
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 03 października 2014

Zawsze będę fanką stylu pani Cast. Ten jej lekki sposób pisania, który jednak nadal przeplatany jest życiowymi mądrościami. Bohaterowie są prawdziwi, a całość przepleciona mitologią po prostu mnie porywa. Zauroczyłam się tą historią i od razu zabieram się za czytanie kolejnej części !