Kształtowanie nowoczesnych systemów ocen pracowników

Wydawnictwo: Oficyna Ekonomiczna
biznes, finanse

Seria: HROcenianie pracowników staje się w większości firm niezbędną dziedziną polityki personalnej. Warunkiem sukcesu systemów oceny jest staranne przygotowanie rozwiązań w pełni uwzględniających specyfikę działania konkretnego przedsiębiorstwa.System ocen powinien sprzyjać otwartej polityce informacyjnej, wzmacniać motywację pracowników, a przez to przyczyniać się do sukcesu firmy. Książka stanowi przegląd zagadnień, które należy rozważyć przed wprowadzeniem systemu spełniającego te warunki: powiązanie sposobów oceny z rodzajem działalności i celami strategicznymi firmy, planowanie systemów oraz szkolenia osób oceniających, wybór odpowiednich metod oceny, ustalanie kryteriów oceny, zasady prowadzenia rozmów oceniających, ocena oddolna jako uzupełnienie systemu, system ocen okresowych na tległównych aspektów polityki personalnej firmy.Publikacja oferuje kompleksowe ujęcie tematu, a jednocześnie ma charakter praktyczny zawiera liczne przykłady i studia przypadków oraz zestaw proponowanych formularzy oceny pracowników. Jest więc przydatna zarówno dla kadry kierowniczej i pracowników działów personalnych firm, jak i studentów zarządzania.

marthaa89 | 2014-06-26
Na półkach: Przeczytane, 2014