Anatomia trendu

Tłumaczenie: Dorota Wąsik
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biznesowe Poradniki". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wolters Kluwer
Anatomy of a Trend

Czym jest trend i jak odróżnić go od sezonowej mody? Kto i w jaki sposób kształtuje nowe style? W jakim kierunku będą one zmierzały w przyszłości? Henrik Vejlgaard, znany pionier w dziedzinie socjologii trendów, przybliża zmiany stylów i gustów społeczeństw XX i XXI wieku. Śledząc historię m.in. takich zjawisk jak windsurfing, kultura hip-hopu, minimalizm w dekoracji wnętrz czy powszechne...

Henrik Vejlgaard, znany pionier w dziedzinie socjologii trendów, przybliża zmiany stylów i gustów społeczeństw XX i XXI wieku. Śledząc historię m.in. takich zjawisk jak windsurfing, kultura hip-hopu, minimalizm w dekoracji wnętrz czy powszechne noszenie jeansów, autor wskazuje wzorce upowszechniania się nowych tendencji.

Dzięki tej publikacji dowiesz się m.in.:

na czym polegał fenomen stylu Jackie Kennedy,
dlaczego indyjski tatuaż dłoni rozprzestrzenił się w USA,
jak przypadkowe zdarzenie może zapoczątkować nową modę,
skąd się wzięła metroseksualność,
jak się rozwijała popularność kulturystyki.

Lektura książki pozwoli zrozumieć specyfikę powstawania, popularyzacji i zamierania mód i stylów w różnych dziedzinach życia. Poznasz rolę, jaką w ich kształtowaniu odgrywają tzw. trendsetterzy. Dowiesz się, jak rozpoznać i krytycznie ocenić zjawiska przedstawiane jako nowe trendy oraz jak przewidzieć przyszłe zmiany.

źródło opisu: http://www.profinfo.pl/

źródło okładki: http://www.profinfo.pl/

Alumfelga | 2016-07-09

Nie wiem, na ile pozycja jest przydatna osobom zawodowo zainteresowanym trendami, ale jako laik doceniam przystępny język, rzeczowość i ciekawe historie niektórych trendów.

partycjab | 2017-05-22
masquenada | 2016-08-26