Jestem najprzystojniejszym mężczyzną świata

Okładka książki Jestem najprzystojniejszym mężczyzną świata Cyril Massarotto
Okładka książki Jestem najprzystojniejszym mężczyzną świata
Cyril Massarotto Wydawnictwo: Albatros literatura piękna
JE SUIS L'HOMME LE PLUS BEAU DU MONDE
Albatros
2013-04-05
2013-04-05
Joanna Prądzyńska

Bardzo ciekawy pomysł na przedstawienie myślenia większości społeczeństwa. Książka lekka, łatwa i przyjemna w czytaniu. Idealna na dłuższy wieczór.

Sięgnęłam po książkę z czystej ciekawości. Byłam ciekawa, jak potoczą się losy głównego bohatera, który uważał, że jego wygląd przez wszystkich podziwiany był klątwą. Według mnie autor ma lekkie pióro, przeczytałam szybko. Książka na jeden wieczór.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

1995

Okładka sugeruje erotyk ale bynajmniej nim nie jest,zaskoczylo mnie to co przeczytałam bardzo dobra opowieść mam w planach przeczytać dwie pozostałe książki tego autora pozytywne zaskoczenie

"Jestem najprzystojniejszym mężczyzną świata"to historia mężczyzny,który od najmłodszych lat uchodził za ideał piękna.

Jak daleko sięgam pamięcią, zawsze byłem piękny. Piszę „piękny”, ale z ust ludzi słyszę raczej określenia typu: fantastyczny, wspaniały, wyjątkowy, niewiarygodnie urodziwy.
Budził zachwyt jako dziecko.W szkole uczniowie kłócili się i bili ze sobą tylko po to aby być jak najbliżej niego.Jego uroda sprawiała,że ludzie wokół niego wariowali i pewnego dnia doszło do tragedii.Zrozpaczony chłopak postanowił ukryć się w rodzinnym domu i nie narażać już nikogo więcej na przykrość,ból i cierpienie...

Ta książka to świetna metafora, w której autor pokazuje jak trendy potrafią z dnia na dzień zmienić opinię ludzi, jak bardzo jesteśmy zaślepieni chęcią bycia na tzw. topie. Celebryci i osoby medialne są dla wielu z nas wręcz bogami , do których staramy się upodobnić, a my zafascynowani ich "pięknem" i popularnością zatracamy samych siebie. "Jestem najprzystojniejszym mężczyzną świata" zawiera przesłanie, które mówi, że nie należy upodabniać się do innych, tylko być sobą i może nie spodoba się to wszystkim, ale przynajmniej ci którzy przy nas będą, nie odejdą gdy trendy przeminą.
Szczerze polecam tą książkę.

Historia z początku wydaję się nierealistyczna. Jednak w głębszym znaczeniu utożsamia ponadczasowy problem... Czytałam z zaciekawieniem.

taka bajka dla dorosłych, ale jednak z przesłaniem: jeśli przesadzasz (popadasz w skrajność) to zawsze źle się kończy

Ot, taka bajka dla dorosłych. Niby książka nie powala, a jednak nie sposób było się od niej oderwać i została przeczytana dosłownie na jeden raz. Wątkiem, który najbardziej skupił moją uwagę, nie były bezpośrednio przejścia tego Apolla, lecz zatrważający wpływ mediów na ludzkość.

Dziwna ta książka ale w sumie nawet mi się podobała,szybko się ją czyta,taka bajeczka.Opowiada o pewnym człowieku który był tak niesamowicie piękny że wprawiał tym ludzi w zachwyt a także nieraz inni dostawali przez to małpiego rozumu.Gdy uroda zaczyna mu ciążyć postanawia ukryć się tam gdzie nikt go nie znajdzie.Życie ratuje mu pewna staruszka która daje mu czarodziejskie zioła które pomogą mu być pospolitym.Tylko czy wtedy aby na pewno będzie szczęśliwy?Czy uda mu się pokochać kogoś z wzajemnością? I czy będzie umiał odnaleźć się w nowym ciele?Książka ukazuje tutaj psychologię tłumu oraz manipulację ludzkimi umysłami.

Ale gniot tragedia

Ale gniot tragedia

• 2015
  • Erotyk

Dodaj cytat z książki Jestem najprzystojniejszym mężczyzną świata