Martynka i braciszek

Wydawnictwo: Publicat
Dzieciństwo, Martynka
Anna Koniusz

zdolnedzieci | 2017-02-06

Niektóre dzieci mają problem ze skupieniem się na treści czytanej książki. I nie jest to ich wina - w końcu dzieci są pełne zapału, energii, przez ich umysł przewijają się setki myśli i szalonych pomysłów. Bywa jednak tak, że dobrze dobrana książka zaciekawi naszą pociechę na tyle, aby dotrwała do końca powieści.
Dzisiaj pragnę przedstawić Wam kolejną książkę, wartą uwagi: jest to "Martynka". Ola zachwycona jest wyjątkowo naturalną postacią dziewczynki: przeżywa radości i smutki, czasem musi pokonać strach przed nieznanym, zmęczenie czy uporać się ze zmianami w życiu. Martynka żyje bardzo aktywnie - uczy się jeździć konno, pływać, uwielbia zajmować się przydomowym ogrodem, czy spacerować po łące wraz ze swoim nieodłącznym przyjacielem: Pufkiem.
Książka nie jest przeznaczona wyłącznie dla dziewczynek (chociaż sama z początku odnosiłam takie wrażenie). Praktycznie w każdej części Martynce towarzyszą bracia: Alanek i Jaś, kuzynostwo lub nowo poznani przyjaciele. Jest to niezwykle...

Ola Gorzkiewicz | 2014-04-01

Super książeczka, którą przeczytałam w dzieciństwie :)

bajarkanatopie | 2013-05-08
Przeczytana: 26 kwietnia 2013

Znana dzieciom bohaterka (zwłaszcza dziewczynkom) - Martynka ma okazję opiekować się swoim malutkim braciszkiem. Książka świetnie nadaje się do opowiedzenia o tym, że kiedy pojawi się w rodzinie maluch trzeba będzie się nim specjalnie zajmować. Oswoi z czynnościami, które dla starszego dziecka mogą być zupełnie nowe.

муѕтєяу | 2018-06-28
Na półkach: Dzieciństwo, Przeczytane