Władca Pierścieni

Cykl: Władca Pierścieni (tom 1-3)
Wydawnictwo: Amber
2 732
2 256
1 267
1 137
The Lord of The Rings
Eisen

Inne wydania

Fantastyczna epopeja Władca Pierścieni to jedno z największych dzieł literackich. Tolkien tchnął nowe życie w dawne tradycje i na ich kanwie zbudował jedyną w swoim rodzaju powieść przygodową ze starożytną legendą i prostą ogólnoludzką prawdą moralną jako osnową. Wątki Hobbita zostały rozwinięte i podbudowane głębszą refleksją. Ogniwem łączącym obie powieści jest Pierścień - w trylogii już nie tylko magiczny przedmiot, lecz potężne narzędzie zła, decydujące o losach całego świata. Kaprysy historii XX wieku sprawiły, że dzieło Tolkiena stało się aktualne. Pisarz przeciwny był jednak odczytywaniu Władcy Pierścieni jako alegorii naszych czasów, uważając ją za zbyt wąską. W postaci hobbita Froda przedstawił bowiem uniwersalnego szarego człowieka każdej epoki. Ostatecznie przecież to nie potęga umysłu czy siła fizyczna staje się ratunkiem dla świata, ale zwykły odruch serca, czysto ludzka zdolność do okazania miłosierdzia, która pozwala zwyciężyć zło.

źródło opisu: opis własny

źródło okładki: Amber, 2012

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników (19098)
strangelove | 2013-12-18
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Best
zobacz kolejne z 19088
Fikcyjne miasta i miasteczka

Marzycie czasem o tym, żeby przenieść się do jakiegoś fikcyjnego świata? Chcielibyście zamieszkać w Rivendell albo zapisać się do Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie i przy okazji odwiedzać puby w Hogsmeade? Oto mały przegląd fikcyjnych miast i miasteczek.

Literackie podróże: niekończące się powieści

Ostatnio sporo podróżowaliśmy po Ameryce Łacińskiej. Dziś koncentrujemy się na tym rodzaju podróży, jaką jest czytanie naprawdę długiej powieści. Wsiadajcie – są jeszcze miejsca w samochodzie.