Pogodny dom

Wydawnictwo: Rebis
Serenity house
8371201273
Monika W

Maks Montfalcon, osiemdziesięcioletni mieszkaniec domu seniora ma kłopoty: Jego zięć, członek Parlamentu, dowiaduje się dziwnych rzeczy związanych z jego przeszłością. Czy dobroduszny osiemdziesięciolatek jest tym, za kogo się podaje? Czy nagłe zgony pensjonariuszy Pogodnego Domu są przypadkowe? Kim jest Jack, tajemniczy Amerykanin, pracownik "Pogodnego Domu"? Śladami bohaterów podążamy od baśniowego królestwa na Florydzie, przez Londyn, aż do Auschwitz, od obozów koncentracyjnych az po współczesne getta dla starców.

źródło opisu: Wydawnictwo Rebis, 1995

źródło okładki: zdjęcie autorskie

qbard | 2017-03-28

Opowieść o starości i umieraniu. Jednak zagłębiając się w lekturę, odkrywamy tajemnicę za tajemnicą skrywaną przez głównego bohatera. Jego tajemnica porusza wiele wątków prowadząc przez Niemcy, Amerykę i Anglię, zahaczając o czasy wojny. Maks Montfalcon nie jest do końca tym za kogo się podaje. Zaskakująca i ciekawa powieść.

paula_q | 2016-01-17
Gosia | 2015-12-14