Promocja zdrowia i edukacja zdrowotna

Wydawnictwo: Impuls
poradniki

Książka zawiera charakterystykę podstawowych mechanizmów socjalizacji zdrowotnej, ze szczególnym uwzględnieniem socjalizacji zdrowotnej w rodzinie. Uzasadnia potrzebę promowania zdrowia, koncentrując się przede wszystkim na koncepcji szkoły p...

Anna | 2017-03-08
Przeczytana: 08 marca 2017

Autorka książki na wstępie wyjaśnia, definicje słowa opierając się przy tym na własnym doświadczeniu i badań, które zostały wykonane wśród uczniów odnośnie do wiedzy o zdrowiu i edukacji zdrowia.

Na ogół jest tak, że istnieje mały zakres wiedzy o zdrowiu wśród nauczycieli i uczniów ze względu na brak dostępu informacji występującym w tej dziedzinie.

Ważne jest dla niej, aby każdy z nas odbiorców zaczerpnął wiedzy o zdrowiu, gdyż jest ono ważne na każdym etapie życia dnia codziennego.

Książka Promocja zdrowia i edukacja zdrowotna – Przewodnik dla edukatorów zdrowia składa się z 3 rozdziałów następującej treści:

Rozdział I

-Społeczne czynniki warunkujące zdrowie

– Zdrowie oraz modele jego uwarunkowań

-Styl życia w ujęciu interdyscyplinarnym

-Socjokulturowe determinanty zachowań zdrowotnych

Rozdział II

– Promocja zdrowia a praktyka szkolna

– Idea i obszary promocji zdrowia

-Metody i podejścia w promocji zdrowia

– Szkoła promocja zdrowie

Rozdział III