Cienie na wrzosowisku

Cykl: Wrzosowisko (tom 3)
Wydawnictwo: Damidos
literatura piękna
Bogumiła

Akcja trzeciej części cyklu Anny Łajkowskiej rozpoczyna się po śmierci Jamesa, ukochanego Basi. Zastajemy ją w sytuacji z pozoru ustabilizowanej. Kawiarnia, czyli jej rodzinny biznes, bardzo dobrze prosperuje, starsze córki kontynuują naukę, a zdradzany mąż, z którym Basia pozostaje w separacji, nadal pracuje w domu. Basia staje jednak przed dylematem jak przyznać się własnym rodzicom do prawdziwego powodu separacji z Markiem. Niespodziewanie znajduje się w trudnym położeniu, gdyż jej przyjaciółka Sonia zaczyna rozpowiadać wśród sąsiadów historię jej pozamałżeńskiej miłości, której i tak prawie wszyscy się domyślali. Pogorszeniu ulegają też stosunki z córkami, które mają żal do matki
głównie o to, że dowiedziały się o jej romansie ostatnie, i dają matce do zrozumienia, że powinna ratować rodzinę. Kiedy Basia pod koniec wakacji jest już na skraju wytrzymałości, niespodziewanie dostaje od Charoll list Jamesa, w którym zawarte są jego prawdziwe uczucia. Basia dowiaduje się, że kochanek miał wobec niej poważne zamiary i zamierzał związać się z nią na zawsze...

źródło opisu: http://www.matras.pl/cienie-na-wrzosowisku.html

źródło okładki: http://www.matras.pl/cienie-na-wrzosowisku.html

Evia | 2018-08-10
Przeczytana: 10 sierpnia 2018

Napiszę tyle, że trzeci tom (też e-book)zadziałał na mnie raczej przygnębiająco.I z wyraźną ulgą pożegnałam się bohaterami. Główna bohaterka nie podobała mi się od pierwszej części i nic się w tej sprawie nie zmieniło..;-) To jednak nie moje klimaty..

lulu | 2017-04-27
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 23 kwietnia 2017

Ta część podobała mi się najbardziej. W poprzednich dwóch dobrze już poznałam naszych bohaterów. Trzecia część to prawdziwa emocjonalna petarda.
Czyta się jednym tchem. Na przeczytaniu trzech tomów spędziłam sobotni wieczór i niedzielne przedpołudnie. Potem nie wiedziałam co z sobą zrobić. Bowiem jest czwarty tom a ja go nie mam!
Jak żyć?

dominika | 2016-10-23

Opowieść o tym, że miłość...to właściwie coś co wybieramy a nie co czujemy tak do końca. Czy mamy do niej prawo, czy małżeństwo i rodzina to wystarczający powód, żeby być i trwać? Czy wszystko musi być wzniosłe i piękne...czy determinuje nas sytuacja, chwila, czas...

czytamcałyczas | 2016-09-05

Fajnie wrócić znowu,do fajnej książki.Bo cykl ten bardzo mi się podoba.
Historia Barbary bardzo wciąga i jest napisane miłym językiem.
Ten tom jest bardzo fajny i świetnie się go czytało.
Podobał mi się koniec tej książki.
Teraz tylko tom czwarty.

Ervisha | 2016-08-16
Przeczytana: 16 sierpnia 2016

Nie polubiłam się z tą serią - od pierwszego tomu uznałam ją za bardzo słabą, nudną, przerysowaną a także naciąganą i nadal uważam to samo. Na prawdę nie wiem dlaczego jeszcze męczę się z tymi książkami, ciągnę tę gehennę i czytam dalej. Nie ma tutaj nic godnego uwagi. Tak jak wspomniałam wyżej historia jest nudna, przerysowana a główna bohaterka strasznie irytujaca. W moich oczach to literatura z bardzo niskiej, najniższej półki

Justyna Antoniewicz | 2016-06-27

Dalsze losy Basi, prowadzi swoją wymarzoną kawiarnię swój rodzinny biznes,mąż zdradza ją z innym facetem..dla mnie to jest najlepsza część " Cienie na Wrzosowisku" nie mogłam się oderwać od powieści tak mnie wciągnęła, że musiałam przeczytać.
Postacie barwne, pozytywne...akcja świetna i trzymała książka pod napięciem od samego początku do końca.
Cudna książka:)

mariszach | 2015-01-19
Przeczytana: 19 stycznia 2015

„Cienie na wrzosowisku” mimo że nie są najlepszym tomem z całej serii, stworzonej przez Anne Łajkowską, stanowią znakomite zwieńczenie cyklu. Osób, które miały przyjemność przeczytania poprzednich części raczej nie muszę zachęcać do sięgnięcia po tę nowo opublikowaną książkę autorki, jednak wszystkim innym gorąco polecam zapoznanie się z pierwszym tomem jak i całą „wrzosową” serią.

Marta | 2015-01-05
Przeczytana: 05 stycznia 2015

Trzecia część tej powieści i według mnie najlepsza. Tu dowiadujemy się jak bardzo przewrotny potrafi być los. Jak trudno pogodzić się z utratą ukochanej osoby. Jak trudno żyć w niepewności i wreszcie jak trudno prosić o wybaczenie. Jednak czy to wybaczenie jest do końca możliwe a jeśli nawet to czy jest prawdziwe? Zakończenie mówi że potęga miłości jest większa niż dobro ogółu-rodziny.
Cała ta powieść na długo zostanie mi w pamięci i z pewnością pozwala patrzeć na świat z dystansu.

torebka | 2014-11-30
Przeczytana: 30 listopada 2014

Dalsza część losów rodziny Basi i jej znajomych. Książka dalej trzyma tempo więc z przyjemnością śledzi się losy tutejszych mieszkańców. Polecam

Amandine | 2014-08-08
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 06 sierpnia 2014

Seria nie zachwyciła mnie.
Czytałam tylko z ciekawości jak autorka wybrnie z sytuacji które pojawiły się w drugiej części.
Sprawę ułatwił epilog z pierwszej i drugiej części który w skrócie opisuje oddalone w czasie losy ( i psuje zakończenie każdej książki)

Basia to chyba najbardziej znienawidzona postać na mojej czarnej liście.
Nie pamiętam żadnej która irytowałaby mnie tak bardzo jak ona.. Może tylko biedna Hania z "Alibi na szczęście" Anny Ficner-Ogonowskiej...

3/10