Okładka książki Rozmowa kwalifikacyjna. O czym nie wiedza kandydaci do pracy, czyli sekrety rekrutujących. Wydanie II rozszerzone Angelika Śniegocka
Angelika Śniegocka Wydawnictwo: Helion poradniki
poradniki
Helion
2013-01-21
2013-01-21
rekrutacja

Wartościowa pozycja zbierająca wszelkie aspekty związane z tym tematem. Niby człowiek większość wiedział (lub się domyślał),ale jednak dobrze mieć to wyłożone łopatologicznie i jeszcze z przykładem.

Rozmowa kwalifikacyjna to wyjątkowe spotkanie dla każdej osoby, który pragnie zdobyć wymarzone stanowisko pracy. To wydarzenie wiąże się z pakietem emocji: niepewność, strach, zakłopotanie czy wstyd. Jeżeli chcesz być dobrze przygotowana do każdej rozmowy kwalifikacyjnej, musisz zdobyć potrzebne informacje i przygotować się na pytania, jakie mogą paść na spotkaniu. Proces ten z pewnością usprawni książka Angeliki Śniegockiej!

“Rozmowa kwalifikacyjna” to książka przeznaczona dla osób, które chcą się zapoznać z tematem i zdobyć podstawowe informacje dotyczące rozmowy kwalifikacyjnej. W piątym wydaniu tej publikacji, autorka skupia się na nowoczesnych technologiach związanych z procesem rekrutacji, a więc: systemy rekrutacyjne, testy rekrutacji online czy platformy do rozmów zdalnych. W publikacji przeczytasz znaczeniu rekomendacji w rekrutacji, work-life blending, pracy zdalnej, orientacji w trendach na rynku pracy oraz orientacji sprzedażowej.

Autorka książki opisuje rodzaje rozmów rekrutacyjnych, ich cel, możliwe pytania oraz wskazówki dotyczące przygotowania.

Na wyróżnienie zasługuje rozdział dotyczący pracy zdalnej. Po zapoznaniu się z nim, będziesz wiedziała dla kogo jest przeznaczona taka forma pracy, gdzie i jak należy jej szukać oraz jakie kompetencje są pożądane u pracownika zdalnego. Dodatkowo zaprezentowane są pytania dotyczące pracy zdalnej wraz ze wskazówkami jak na nie odpowiedzieć.

Z mojej perspektywy jako konsultantki kariery, najbardziej przydatnym rozdziałem z całej książki jest ten, który opisuje przygotowanie się do rozmowy kwalifikacyjnej w 6 krokach. Autorka książki bardzo szczegółowo opisuje poszczególne etapy, które powinna przejść osoba planująca rozmowę kwalifikacyjna. Niezwykle cenne są tutaj ćwiczenia, których rzetelne wykonanie gwarantuje wzorowe przygotowanie do spotkania, pozbycie się stresu oraz zdobycie pewności siebie.

W trakcie konsultacji kariery, moje Klientki pytają mnie: “jakie pytania może zadać rekruter?”. W tym momencie ciężko mi odpowiedzieć na to pytanie, albowiem przykładowych pytań jest mnóstwo. W niniejszej książce znajdziesz 99 przykładowych pytań wraz z wyjaśnieniem jego celu, wyjaśnieniem oraz przykładową odpowiedzią.

Uważam, że wskazówki, które zostały przekazane, będą niezwykle pomocne dla osób, które nie mają dużego doświadczenia w prezentowaniu siebie na rozmowie kwalifikacyjnej i uchronią przed popełnieniem wielu błędów.

Lubisz swoją pracę? 😛
Może chcesz zmienić pracę? 👨‍🔧
A może poszukujesz pracy, ale na każdej rozmowie wypadasz słabo?

Ta książka przychodzi z pomocą. Większość z nas musi pracować i nie ma na to rady. Tym bardziej warto się zastanowić nad pracą. Ważne jest, żeby dawała nie tylko pieniądze, 💵 ale również satysfakcję. Gdy już wiesz, gdzie chcesz pracować, pojawia się pytanie, co zrobić, żeby cię przyjęli?

Wiele osób zostaje odrzuconych już na wstępie, 🙁 a więc rozmowie kwalifikacyjnej. Powodów jest wiele, często jest tak, że po prostu nie przygotowali się przed nią. Skupiają się na opowiadaniu o sobie, zamiast o rzeczach, które interesują rekrutera. Trzeba spojrzeć z perspektywy jego korzyści, co on otrzyma w zamian, jeśli cię zatrudni? 😜 Książka zawiera aż 99 pytań, które mogą zostać zadane podczas rozmowy o pracę oraz przykłady odpowiednich odpowiedzi. Dowiemy się również, jak przygotować się przed rozmową na temat pracy zdalnej. Poznamy 40 zasad, które jeśli będą przestrzegane, powinny pomóc nam w odniesieniu sukcesu. Najfajniejsze, jednak są ćwiczenia 📝 przedstawione w 6 krokach, które pozwolą nam przygotować się do rozmowy. Książka jest bardzo fajnie napisana, pomimo że jest to pozycja biznesowa, to jest łatwa w odbiorze. Dużo pożytecznych wskazówek, które na pewno przydadzą mi się w przyszłość. Ja jestem zadowolona i myślę, że na pewno pomoże, jeśli ktoś ma problem w tym obszarze. 😃

Lubisz swoją pracę? 😛
Może chcesz zmienić pracę? 👨‍🔧
A może poszukujesz pracy, ale na każdej rozmowie wypadasz słabo?

Tragiczna książka, nosząca naukę dla ludzi szukających pracy niskobudżetowej, z wieloma nieaktualnymi przykładami i strategiami rekrutacyjnymi. Wyjątkowo nierozgarnięta pozycja, na którą nie warto poświęcać czasu, ani tym bardziej wydawać pieniędzy.

Ta książka ułatwi Ci przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej i podniesie na duchu. Dodatkowo zaoszczędzi wiele stresu. Mnóstwo cennych porad i uwag. Autor z doświadczeniem, wszystko poparte przykładami.

uzasanie swoją ocene swoją wypowiedzią moim zdaniem książka jest dobrze napisana można z niej dużo wynieś ale nie zasługuje według mnie na wieszą ocenę

Rewelacyjna książka! Żałuję, że wcześniej jej nie przeczytałem (przed rozmową kwalifikacyjną). Ustrzegłbym się kilku błędów, które popełniłem. Na szczęście nie zaważyło to na wyniku ;) Wszystkie porady są bardzo logiczne, w trakcie lektury w myślach co chwilę przytakiwałem. Człowiek się nad pewnymi sprawami nie zastanawia i na rozmowie zostaje zaskoczony przebiegłym pytaniem. Autorka się uczciwie przyłożyła do napisania tej książki, w wyniku czego otrzymaliśmy dzieło bardzo rzetelne i kompletne. Język na wysokim poziomie.

Tylko raz się zbuntowałem, czytając trzy powody, dla których pracodawcy nie ujawniają swoich propozycji finansowych. W mojej ocenie przytoczone argumenty są nielogiczne, wymyślone na siłę. To tak, jakby w sklepie nie wywieszano cen przy produktach, bo klient może się zorientować, że u konkurencji taniej i wtedy nie kupi. Bezsens. Jakby pracodawcy podawali widełki możliwego wynagrodzenia, to oszczędziliby sporo czasu sobie i kandydatom, którzy w ogóle nie zawracaliby sobie głowy ofertami poniżej ich oczekiwań.

Bardzo dobra pozycja, przekrój pytań z których część w różnej formie z pewnością pojawi się na każdej rozmowie kwalifikacyjne. Skierowana na rynek polski, więc nie ma dziwnych praktyk, którymi cechują się książki tłumaczone z angielskiego, zgodna z naszą kulturą. Polecam osobom przygotowującym się do rozmowy kwalifikacyjnej.

Czytałam tę książkę z perspektywy rekrutera pracującego od niedawna w zawodzie. Muszę przyznać, że pomimo iż książka przeznaczona jest dla osób poszukujących pracy, to sama też wyciągnęłam z niej kilka rad dla siebie. Polecam ją wszystkim osobom poszukującym pracy - daje dobry grunt do solidnego przygotowania się na spotkanie z rekruterem.

Bardzo ciekawa książka. Pani Agnieszka poleca patrzeć na siebie jak na produkt do sprzedania na rynku pracy. Chodź na początku wydaje się to dziwne, z czasem rzeczywiście dochodzi się do wniosku, że na rozmowie kwalifikacyjnej trzeba się sprzedać. Wiadomo nie ma podanych prostych wzorów, ale są bardzo przydatne informacje zarówno o tym co i jak mówić, jak i o tym czego nie mówić. Polecam!

• Poradniki
  • Samorozwój