Łowcy Atlantydy

Okładka książki Łowcy Atlantydy Andy McDermott
Okładka książki Łowcy Atlantydy
Andy McDermott Wydawnictwo: Amber Cykl: Nina Wilde i Eddie Chase (tom 1) powieść przygodowa
powieść przygodowa
Nina Wilde i Eddie Chase (tom 1)
The Hunt for Atlantis
Amber
2008-01-01
2008-01-01
Jan Hensel
Atlantyda zatopiona wyspa zaginiony ląd archeologia poszukiwacze odkrywcy Nina Wilde archeolog zagadka mit sekret tajemnica

Dobra przygodówka. Bardzo wartka akcja. Zaskakujące zwroty akcji. W sam raz na dwa wieczory.

W książce "Łowcy Atlantydy" jak w każdej innej książce przygodowej lub filmie jest zawarta każda możliwa klisza, która jest charakterystyczna dla gatunku - jednocześnie, większość z nich jest logicznie wyjaśniona i czytelnik nie ma wrażenia, że czyta czystą fantastykę.
Ja szczerze polecam takie książki. Łatwe, lekkie i przyjemne. W sam raz by pobudzić tę żyłkę odkrywcy, ktorą ma każdy człowiek.

Rewelacyjna !!!!
Ale się dzieje.Co jakiś czas akcja . I to jaka .
Nina Wilde, młoda doktorka archeologii dochodzi prawdy o Atlantydzie . Ochrania ją Eddie Chase , ochraniarz niczym super bohater .
Bardzo fajnie i szybko się czyta , jest co robić z tą parą.
Norwegi, Brazylia, Anglia, Tybet - to kraje do których zaglądają i robią rozpierdziel na całego.
Bardzo jestem zadowolony z odkrycia tego pisarza.
Zobaczymy co i jak będzie w następnych tomach. Mam ich już 6 szt, więc jest co czytać .
Po Clivie Cusslerze dobry wybór. Pierwszy był Jack du Brull,
a terac Andy McDermott.
Super czytanie odprężające oraz pobudzające do działania.
Indiana Jons i Lara Croft - pomieszanie z poplątaniem charakterów dwóch głównych bohaterów tej lektury.
Ale takie powiązanie , koligacja odpowiada mi.
Mam nadzieję , że będę mógł podzielić się zachwycającymi opiniami przy następnych lekturach tego autora.
Dla mnie rewelacja.
Miłego czytania.

Rewelacyjna !!!!
Ale się dzieje.Co jakiś czas akcja . I to jaka .
Bardzo fajnie i szybko się czyta , jest co robić z tą parą.
Bardzo jestem...

Książka super. Przyjemnie się czytało.

Książka super. Przyjemnie się czytało.

1918

Do przeczytania tej książki skłoniła mnie informacja o planach nakręcenia na jej podstawie serialu przez Netflixa. I może coś w tym jest, bo seria (a obecnie składa się z 15 książek) zawiera wiele materiału na niejeden sezon serialu. Jest tam wszystko co potrzebne: tajemnice o których każdy słyszał ale nikt ich nie rozwiązał, pościgi i strzelaniny, zwroty akcji, piękne kobiety i agenci służb, skarby i wspaniałe lokacje na całym świecie. Znając umiejętności Netflixa do zamiany różnych historii w złoto to się może udać. Niestety jak dla mnie jest jedno "ale". To wszystko już było. Czytaliśmy już o Atlantydzie, mieczu króla Artura czy piramidach. Teraz dostajemy kolejny miks tych teorii spiskowych. Niestety rozwiązania fabularne też już były: kolce opuszczające się z sufitu, ściany zgniatające intruzów, nieznane plemiona, szaleniec chcący rozwiązać problemy świata przez eksterminację populacji wirusem. Brakuje tylko kuli goniącej bohatera w jaskini. Było to wszystko u Indiany Jonsa, było w grze Tomb Raider, było w książkach Dana Browna. I niestety dla tej książki było to ukazane nie dość że wcześniej, to w dodatku lepiej. Żeby było jasne - książka nie jest jakoś totalnie zła (w końcu daję jej 6 gwiazdek),czyta się ją szybko i może stanowić przerywnik w poważniejszych lekturach, ale jeśli ktoś się spodziewa zaskoczeń i świeżego spojrzenia na temat Atlantydy, może się poczuć zawiedziony.

Ponownie wróciłam do cyklu, który czytałam mając -naście lat. Niestety, po raz kolejny okazało się, że nie jest on tak dobry jak go wspominam, ale nie jest też zły.
Odkąd pamiętam, uwielbiam filmy w stylu Indiany Jonesa. Dzika przygoda połączona z ciekawymi znaleziskami historycznymi, kto po filmach z Fordem nie chciał zostać archeologiem? Bo ja chciałam! Oczywiście, prawdziwa praca archeologów w niczym nie przypomina wersji filmowej, mimo to jakaś tam pasja historyczna we mnie pozostała, nie mówię, że z radością i wypiekami czytam książki historyczne, ale jakoś zawsze odczuwam ciekawość, gdy tylko usłyszę o nowych odkryciach. Chcąc poczuć się jak poszukiwacz przygód, zaczęłam szukać książek w podobnej tematyce. Oczywiście, wiem, że istnieje cykl Cusslera(którego wielkość mnie przeraża),ale pomimo czytania paru tomów nie potrafiłam polubić Dirka, może chodziło też o ciągłe zmienianie głównej postaci kobiecej, ale do „Łowców...” mam ogromny sentyment.
McDermott postanowił urzeczywistnić mit - Atlantyda, któż nie marzy by ją odnaleźć? Głównym atutem tej książki są bardzo ciekawe opisy wyobrażenia tej wyspy i jej mieszkańców, a pomysłowość przy pułapkach w świątyni i historii zaginionej cywilizacji to cudo! Bohaterów też da się lubić, archeolog, Nina Wilde, i jej ochroniarz, Eddie Chase, na pewno zyskają waszą sympatię. Jednak, w pierwszym tomie dialogi pomiędzy bohaterami są... drętwe. Czułam się jak przy czytaniu opowiadania nastolatki, która jeszcze nie do końca potrafi tworzyć dorosłych bohaterów, przez co zachowują się oni jak dzieciaki, a większość żartów też niezbyt dobrze się zestarzała, ale niektóre wciąż bawią. Poza tym autor ma wyjątkowy dar do opisywania pościgów i scen akcji, naprawdę dobrze się to czytało!
Ogólnie polecam dla fanów Indiany Jonesa, sama chętnie przeczytam kolejne tomy. Czy znacie książki w podobnym klimacie? Polecicie mi coś?
~Idris

Straszna bzdura, bohaterowie z gatunku "zabili go i uciekł", zwroty fabularne o wdzięku pociągu towarowego, do tego garść łopatologicznych stereotypów i humoru raczej niskich lotów... mimo to czyta się jednym tchem, napisane jest to sprawnie i jako niewymagająca wysiłku intelektualnego rozrywka sprawdza się wybornie.

Istny scenariusz na hollywoodzki film. Sporo akcji jak na niecałe 400 stron ale fanom tajemnicy związanej z losami Atlantydy w to graj.
Ciekawe wplątana historia Atlantydy w wątek sporu o władzę i finansowe względy. Jak się okazuje istnieją ślady życia sprzed jedenastu tysięcy lat.
Dla Niny, która wierzy w istnienie tego miejsca to niebezpieczna gra, dla której poświęca całą swoją energię. Niestety takich chętnych jest więcej.
Kto, w jaki sposób i czym się kieruje aby odnaleźć "wyspę ognia", im bliżej końca, tym książka zdaje się coraz bardziej wciągać.

Na "Łowców Atlantydy" natknęłam się przypadkowo, na stoisku Taniej Książki w Auchanie. Spodobała mi się okładka, sama tematyka (miałam świra na punkcie Atlantydy) i ... miękkość książki - tak. dla mnie ma znaczenie, czy książka jest miękka, a ta była tak niemal lejąca się, że nie mogłam się powstrzymać. Plus kosztowała około 5zł, więc jak tu jej nie wziąć?
Bardzo szybko wciągnęłam się w historie młodej pani archeolog Niny Wilde, sieroty o wielkim marzeniu. Bohaterka jest bardzo charyzmatyczna i bardzo szybko da się ją polubić. O ile Ninę naprawdę lubię, o tyle Eddiego uwielbiam. Jego humor i sposób bycia są niesamowite. Warto tu zaznaczyć, że humor ten niestety może być dla nieco starszych czytelników. Ogółem ta książka dla takowych się nadaje. O ile komuś nie przeszkadza by młodziutka osoba czytała dość szczegółowy opis pokoju erotycznych zabaw zakonnika (niekoniecznie w tym tomie, ale ogółem w serii się takowy pojawia). I niekiedy dość wulgarny język może odrzucać.
Swoją przygodę z serią zakończyłam na "Piramidzie Ozyrysa" i mimo całej miłości do serii, muszę przyznać, że z czasem książki stały się toporniejsze do przeczytania - dalej dawałam radę i miałam niezły ubaw, ale nie aż taki jak w trakcie czytania pierwszego tomu. Na te wakacje planuję jednak powrót i przeczytanie jakiś czas temu wydanego "Imperium Złota" bodajże.
Cykl książek polecam zwolennikom dość specyficznego humoru, którym nie przeszkadzają gdzieniegdzie wulgaryzmy, a którzy uwielbiają książki przygodowe z dużą ilością akcji.

Bardzo szybko...

Super książka ale nie zaliczyłabym jej jako triller tylko komedię sensacyjną. Świetna fabuła, akcja a czasami zabawne dialogi. Polecam!

• Przygodowe
  • Andy McDermott