Opowieści zapomniane. Nieznane legendy Krakowa i okolic

7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
historia
pemmagast

Kolejna opowieśc o Krakowie, którą snuje dla czytelników Andrzej Nazar - historyk sztuki, dziennikarz, autor m.in. "Tajemnic krakowskich budowli" i "Ezoterycznego Krakowa". Tym razem poznamy nieznane opowieści dotyczące krakowskich zabytków oraz legendy związane z historią Krakowa. Ale nie te najsłynniejsze - jak choćby ta o smoku wawelskim, czy Wandzie co nie chciała Niemca, ale właśnie te mniej znane ni tak popularne, a przecież często ciekawsze, a na pewno równie barwne. Bo przecież to książka o Krakowie - o mieście gdzie łączą się ze sobą w jedno rzeczywistość i fantazja, fakty i mity, historia i legenda, gdzie jawa staje się snem, a sen jawą. Cóż zatem za opowieści tu znajdziemy: kilkadziesiąt opowieści, w tym między innymi o tynieckiej studni, o jabłkach królwej Jadwigi, tatarskim Ikarze, duchu kosyniera i wiele wiele innych.

źródło opisu: http://www.etiuda.net/

źródło okładki: http://www.etiuda.net/

Kania1312 | 2017-05-15
Na półkach: Kraków
Przeczytana: 15 maja 2017

Fajnie opowiedziane opowieści czy też legendy Krakowa oraz jego okolic, ale nie te dobrze wszystkim znane, tylko te już zapomniane. Fajna książka jako uzupełnienie przy oprowadzaniu szczególnie tych najmniejszych turystów. Książka wyjaśnia wiele nazw dzielnic dzisiejszego Krakowa lub nazw miejscowości koło Krakowa. Polecam wszystkim miłośnikom Krakowa oraz wszystkim lubiącym opowieści i legendy.

tsunami_blond | 2017-06-27
julka | 2017-05-21