Autorzy kina europejskiego III

Wydawnictwo: Rabid
kino
Edyta Urbaniak

W obecnej publikacji znalazły się teksty poświęcone nieżyjącym reżyserom-klasykom, jak Siergiej Paradżanow i Elem Klimow; Dušanowi Makavejevowi, który dawno przestał kręcić filmy, Victorowi Erice realizującemu jedno dzieło na dziesięć lat; reżyserom należącym do pierwszej ligi współczesnych filmowców europejskich, jak Peter Greenaway, Michael Haneke, Jan Hřebejk, Emir Kusturica, Julio Medem, Jim Sheridan, Istvan Szábo i Béla Tarr; wreszcie autorom filmów nielicznych, lecz zapowiadających niezwykle interesujące indywidualności twórcze, jak Lukas Moodysson i Petr Zelenka. Znalazł się wśród nich także jeden realizator z pogranicza kina autorskiego i komercyjnego – Jean-Jacques Annaud.

źródło opisu: http://www.rabid.pl/

źródło okładki: http://www.rabid.pl/