Hamish Macbeth i śmierć łajdaka

Tłumaczenie: Joanna Żywina
Cykl: Hamish Macbeth (tom 2)
Wydawnictwo: Edipresse
Death of a Cad, A Hamish Macbeth Murder Mystery
Agnieszka

Kiedy Priscilla Halburton-Smythe przywozi do rodzinnego domu w Lochdubh swojego narzeczonego, wszyscy w miasteczku są zachwyceni...z wyjątkiem zakochanego w niej po uszy Hamisha. Uczucia muszą jadnak zejść na razie na dalszy plan, ponieważ podczas polowania na głuszcze zamordowano gburowatego kapitana Bartletta, zaproszonego na zaręczonewe przyjęcie Priscilli. Szybko okazuje się, że wszyscy...

Szybko okazuje się, że wszyscy jego uczestnicy mieli powód, aby życzyć kapitanowi śmierci.
Hamish będzie musiał nie tylko łagodzić zaistniałe podczas śledztwa spory, ale przede wszystkim złapać mirdercę...

źródło opisu: Edipresse Polska, 2013

źródło okładki: edipresse.pl

aleksandraczyta | 2018-05-04
Na półkach: Przeczytane, Rok 2018
Przeczytana: 04 maja 2018

Lekka i zabawna historyjka kryminalna. Posterunkowy Hamish niczym szkocki Poirot z niezwykłą przenikliwością rozwiązuje sprawę morderstwa kapitana Bartlerta, nieprzeciętnego kobieciarza i tytułowego łajdaka.

| 2017-07-04

Stylizacja na Agathę Christie, dwór, bogacze i w tym wszystkim Hamish. Lepsza od pierwszego tomu, miejmy nadzieję, że gorsza od następnego.

Joannajoanna9 | 2016-06-18
Na półkach: Przeczytane, Otrzymane, 2013

"Śmierć łajdaka" czyta się łatwo i przyjemnie, jednak jeśli chodzi o fabułę, jest ona moim zdaniem dość przeciętna. Zabrakło mi dobre zbudowanego napięcia, ciekawie zarysowanych postaci i przede wszystkim bardziej zaskakującego śledztwa. Nie trudno się domyślić zarówno kto jest podejrzanym, jak i jaki będzie przebieg akcji. Nie wszyscy bohaterowie są jednakowo zakreśleni, przez co uwaga czytelnika łatwo skupia się na jednym z nich i nawet bez celowego analizowania, kto może być zabójcą, skojarzenia same nasuwają się nam na myśl.
Nie oznacza to jednak, że książkę czyta się źle, to idealna pozycja na leniwy wieczór, gdy książka ma sprawić, że spędzimy miło czas, nie zajmując przesadnie naszych myśli i uwagi. Dużym atutem serii jest postać głównego bohatera – Hamisha Macbetha. Szkocki posterunkowy jest bowiem bardzo urokliwym charakterem, którego nie sposób nie lubić. Policjant jest świetnym spoiwem całej treści i nadaje smaku nawet słabszej historii.

Monika | 2016-02-15
Przeczytana: 2015 rok

Lektura lekka i przyjemna. Miły relaks w zimowe wieczory.

juryca | 2015-06-21
Przeczytana: 21 czerwca 2015

Kiepska tak jak pierwsza część,szkoda czasu na jej czytanie.

Kasiag | 2015-01-02

Kolejne bardzo udane spotkanie z oryginalnym posterunkowym Hamishem Macbethem oraz równie oryginalnymi mieszkańcami szkockiego miasteczka Lochdubch.
Już po pierwszym spotkaniu byłam zauroczona, teraz już wiem na pewno, że będzie to jedna z moich ulubionych serii. Zagadka kryminalna, małomiasteczkowy klimat, galeria barwnych postaci, a wszystko to podane z lekkością sprawia, że lektura jest czystą przyjemnością i trudno się oderwać od czytania :)
W tej części Hamish musi się zmierzyć z kolejnym morderstwem, w wydawałoby się spokojnym Lochdubch. Czy uda mu się rozwiązać tę sprawę, mimo rozterek w życiu osobistym (jego ukochana Priscilla, zaręczyła się bowiem z kimś innym) oraz niedocenianiem na polu zawodowym (inspektor Blair we własnej, zarozumialej osobie).
Przekonajcie się sami, zapewniam, że będziecie się przy tym dobrze bawić :)

Lady_B | 2013-08-04
Przeczytana: 04 sierpnia 2013

Kolejny tom Hamishowych przygód z morderstwem hen na dalekiej, szkockiej północy uświadcza mnie w przekonaniu, że uwielbiam klimat tych powieści !

Karolina | 2013-06-01
Przeczytana: 01 czerwca 2013

O wiele ciekawsza od poprzedniej części. Mam nadzieję, że następne będą jeszcze lepsze :)

sowimokiem | 2013-05-18

"Hamish Macbeth i śmierć łajdaka", to moje drugie podejście do serii opowiadjącej o perypetiach lokalnego posterunkowego. Niestety, w porównaniu do poprzedniego, znacznie mniej udane. Nie mogę powiedzieć, że czytanie tej powieści sprawiło mi jakąś większą trudność, ale nie czerpałam też z tego specjalnej przyjemności.
Postacie były mało ciekawe, a cała intryga błyskawiczna do odgadnięcia. Zabrakło tego czegoś i zaskoczenia na końcu.
Jest to przyjemna lektura na wyjazd, czy nudny wieczór, ale nie radzę spodziewać się fajerwerków ciężkiego do przewidzenia rozwoju akcji...

PABLOPAN | 2013-05-12
Przeczytana: 12 maja 2013

Książka od samego początku wciąga nas w wir akcji, chociaż M.C.Beaton nie zaskakuje niczym nowym, to przygody Hamisha Macbetha czyta się z przyjemnością i zapartym tchem. Zdecydowanie polecam na wolną chwilę, książka, która relaksuje, nie męczy, w sam raz dla ludzi, którzy chcą się odprężyć.