Hamish Macbeth i śmierć łajdaka

Tłumaczenie: Joanna Żywina
Cykl: Hamish Macbeth (tom 2)
Wydawnictwo: Edipresse
Death of a Cad, A Hamish Macbeth Murder Mystery
Agnieszka

Kiedy Priscilla Halburton-Smythe przywozi do rodzinnego domu w Lochdubh swojego narzeczonego, wszyscy w miasteczku są zachwyceni...z wyjątkiem zakochanego w niej po uszy Hamisha. Uczucia muszą jadnak zejść na razie na dalszy plan, ponieważ podczas polowania na głuszcze zamordowano gburowatego kapitana Bartletta, zaproszonego na zaręczonewe przyjęcie Priscilli. Szybko okazuje się, że wszyscy...

Szybko okazuje się, że wszyscy jego uczestnicy mieli powód, aby życzyć kapitanowi śmierci.
Hamish będzie musiał nie tylko łagodzić zaistniałe podczas śledztwa spory, ale przede wszystkim złapać mirdercę...

źródło opisu: Edipresse Polska, 2013

źródło okładki: edipresse.pl

PABLOPAN | 2013-05-12
Przeczytana: 12 maja 2013

Książka od samego początku wciąga nas w wir akcji, chociaż M.C.Beaton nie zaskakuje niczym nowym, to przygody Hamisha Macbetha czyta się z przyjemnością i zapartym tchem. Zdecydowanie polecam na wolną chwilę, książka, która relaksuje, nie męczy, w sam raz dla ludzi, którzy chcą się odprężyć.

fulmir | 2013-04-23
Przeczytana: 23 kwietnia 2013

"Hamish Macbeth i śmierć łajdaka" to drugi tom przygód sympatycznego posterunkowego z Lochdubh. Tym razem rozwiązuje on zagadkę śmierci kapitana Petera Bartletta, tytułowego łajdaka. Kolejną ofiarą jest niejaka Vera Forbes-Grant, kochanka Bartletta. Oprócz wątku kryminalnego mamy także wątek trójkąta miłosnego pomiędzy Hamishem, Priscillą Halburton-Smythe i jej narzeczonym dramaturgiem Henrym Witheringiem.

Książka napisana jest ciekawie, wciąga nas w akcję i sprawia że sami próbujemy rozwikłać zagadkę morderstw. Jest to o tyle trudne, że nie znamy wszystkich faktów, które dopiero później wychodzą na światło dzienne. Nie mniej czytając książkę bawiłem się dobrze i okazało się że trafnie wytypowałem mordercę:)
Jeżeli chodzi o wątek miłosny to w końcu wszystko rozwiązuje się samo ale nie do końca tak aby czytelnik sięgnął jeszcze po kolejny tom przygód nieco zwariowanego policjanta. Życzę przyjemnej lektury.

Kasiag | 2015-01-02

Kolejne bardzo udane spotkanie z oryginalnym posterunkowym Hamishem Macbethem oraz równie oryginalnymi mieszkańcami szkockiego miasteczka Lochdubch.
Już po pierwszym spotkaniu byłam zauroczona, teraz już wiem na pewno, że będzie to jedna z moich ulubionych serii. Zagadka kryminalna, małomiasteczkowy klimat, galeria barwnych postaci, a wszystko to podane z lekkością sprawia, że lektura jest czystą przyjemnością i trudno się oderwać od czytania :)
W tej części Hamish musi się zmierzyć z kolejnym morderstwem, w wydawałoby się spokojnym Lochdubch. Czy uda mu się rozwiązać tę sprawę, mimo rozterek w życiu osobistym (jego ukochana Priscilla, zaręczyła się bowiem z kimś innym) oraz niedocenianiem na polu zawodowym (inspektor Blair we własnej, zarozumialej osobie).
Przekonajcie się sami, zapewniam, że będziecie się przy tym dobrze bawić :)

Lady_B | 2013-08-04
Przeczytana: 04 sierpnia 2013

Kolejny tom Hamishowych przygód z morderstwem hen na dalekiej, szkockiej północy uświadcza mnie w przekonaniu, że uwielbiam klimat tych powieści !

Joanna | 2016-06-18
Na półkach: Przeczytane, Otrzymane, 2013

"Śmierć łajdaka" czyta się łatwo i przyjemnie, jednak jeśli chodzi o fabułę, jest ona moim zdaniem dość przeciętna. Zabrakło mi dobre zbudowanego napięcia, ciekawie zarysowanych postaci i przede wszystkim bardziej zaskakującego śledztwa. Nie trudno się domyślić zarówno kto jest podejrzanym, jak i jaki będzie przebieg akcji. Nie wszyscy bohaterowie są jednakowo zakreśleni, przez co uwaga czytelnika łatwo skupia się na jednym z nich i nawet bez celowego analizowania, kto może być zabójcą, skojarzenia same nasuwają się nam na myśl.
Nie oznacza to jednak, że książkę czyta się źle, to idealna pozycja na leniwy wieczór, gdy książka ma sprawić, że spędzimy miło czas, nie zajmując przesadnie naszych myśli i uwagi. Dużym atutem serii jest postać głównego bohatera – Hamisha Macbetha. Szkocki posterunkowy jest bowiem bardzo urokliwym charakterem, którego nie sposób nie lubić. Policjant jest świetnym spoiwem całej treści i nadaje smaku nawet słabszej historii.

sowimokiem | 2013-05-18

"Hamish Macbeth i śmierć łajdaka", to moje drugie podejście do serii opowiadjącej o perypetiach lokalnego posterunkowego. Niestety, w porównaniu do poprzedniego, znacznie mniej udane. Nie mogę powiedzieć, że czytanie tej powieści sprawiło mi jakąś większą trudność, ale nie czerpałam też z tego specjalnej przyjemności.
Postacie były mało ciekawe, a cała intryga błyskawiczna do odgadnięcia. Zabrakło tego czegoś i zaskoczenia na końcu.
Jest to przyjemna lektura na wyjazd, czy nudny wieczór, ale nie radzę spodziewać się fajerwerków ciężkiego do przewidzenia rozwoju akcji...

Monika | 2016-02-15
Przeczytana: 2015 rok

Lektura lekka i przyjemna. Miły relaks w zimowe wieczory.

Menekse | 2017-07-04

Stylizacja na Agathę Christie, dwór, bogacze i w tym wszystkim Hamish. Lepsza od pierwszego tomu, miejmy nadzieję, że gorsza od następnego.

Karolina | 2013-06-01
Przeczytana: 01 czerwca 2013

O wiele ciekawsza od poprzedniej części. Mam nadzieję, że następne będą jeszcze lepsze :)

juryca | 2015-06-21
Przeczytana: 21 czerwca 2015

Kiepska tak jak pierwsza część,szkoda czasu na jej czytanie.