Agatha Raisin i upiorna plaża

Tłumaczenie: Monika Łesyszak
Cykl: Agatha Raisin (tom 17)
Wydawnictwo: Edipresse
Agatha Raisin and Love, Lies and Liquor
Agnieszka

Mimo nawału zajęć, Agatha Raisin czuje się bardzo samotna - tęskni za Jamesem. Dlatego gdy Lacey niespodziewanie proponuje jej wspólne wakacje, radośnie pakuje walizki. Celem romantycznego wypadu nie są jednak wymarzone tropiki, a Snoth-on-Sea w Sussex, który z rajem na ziemi niewiele ma wspólnego. Nawet Palace Hotel, niegdyś perła okolicy, okazuje się ruiną, a jego goście bandą gburów. Kiedy...

Kiedy jednak pojawia się wreszcie nadzieja na wakacje z prawdziwego zdarzenia i rychłą ucieczkę z Snoth-on-Sea, na miejscowej plaży znalezione zostają zwłoki kobiety. Wszystko wskazuje na to, że narzędziem zbrodni był szalik Agathy...

źródło opisu: Wydawnictwo Edipresse Polska, 2013

źródło okładki: http://www.hitksiazki.pl

veinylover | 2018-01-04
Przeczytana: 04 stycznia 2018

Nie wiem, jak u innych czytelników, ale u mnie na każde słowo „James” otwiera się scyzoryk w kieszeni. Gdyby to był ten słynny, szwajcarski, to otworzyłyby się wszystkie ostrza, łącznie z piłą i korkociągiem. Ten wiecznie odgrzewany kotlet coraz trudniej mi znieść.
Głupota głównej bohaterki w aspekcie życia emocjonalnego już nie jest śmieszna. To jakaś patologia, którą powinno się leczyć.
Jeśli ktoś chciałby zabić Agathę, to wystarczy ją zwabić męską trąbką-pompką i poprowadzić gdziekolwiek, w najgęstszy las opowiadając jej dowolne bzdury o emocjach. Czyż takie są kobiety, droga autorko książki, czy to wyraz twoich własnych, chorych, nieskonsumowanych emocji?
Największym problemem kobiet w związkach, to nieumiejętność uformowania faceta. W wielu wypadkach wystarczyłaby seria rozmów, w których wspólnie ustalano by zasady życia rodzinnego: czego kto robić nie powinien, i czego się od niego oczekuje w ogólności i szczególności. Powtórzenie tego samego chamsko - egoistycznego...

PABLOPAN | 2013-09-24
Przeczytana: 23 września 2013

Po wysoko postawionej poprzeczce w poprzednim tomie, ta część nieco rozczarowuje. Akcja jak w filmie Hollywood, momentami aż zbyt podkoloryzowana. Niemniej jednak fanów z pewnością nie zawiedzie :)

Menekse | 2016-12-05

Mam wrażenie, że morderstwa, jakie przychodzi rozwiązywać Agacie, popełniane poza jej wioską, są bardziej "udane" niż te które popełniają "miejscowi". Ta książka potwierdza moją tezę. Szkoda tylko, że znowu mamy Jamesa. Mam na niego alergię.

Monika | 2016-02-15
Przeczytana: 2014 rok