Kolegiata Zamojska

Wydawnictwo: Pelikan
4 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
religia

Niniejsze opracowanie w znacznym stopniu opiera się na publikacjach prof. J. Kowalczyka. Obok uchodzącej za wzorcową monografię Kolegiaty, w wyczerpującej formie traktującej o jej architekturze, wykorzystałem też cenne studia na temat najstarszego wyposażenia kolegiackiego (o ołtarzu głównym, szatach liturgicznych, relikwiarzach, płycie nagrobnej Jana Zamojskiego).

źródło opisu: Pelikan, 1988

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Książkowa-Fantazja | 2013-03-04
Przeczytana: 2008 rok

Publikacja zawiera bardzo szczegółowy opis niegdyś Kolegiaty Zamojskiej, obecnie Katedry. Musiałam przeczytać do pracy licencjackiej. Ocena tylko taka, bo książka przydała się średnio. Niczym się nie wyróżnia, chociaż znawcą w tej dziedzinie nie jestem.

Nine | 2016-02-12
Muminka | 2015-07-08