Liczydełko. Poznajemy cyfry od 0 do 10

Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne

Liczydełko zawiera ćwiczenia umożliwiające poznawanie cyfr od 0 do 10, ich zapisywanie oraz doskonalenie umiejętności liczenia. Każdą cyferkę wprowadza dowcipny wierszyk, który wyznacza bliską dziecku tematykę kolejnych zadań ? pojawiają się tu zwierzeta, rośliny, zabawki, najbliższe otoczenie, dom. Nauka odbywa się przy okazji kolorowania, wycinania, wklejania, pisania po śladzie, liczenia elemntów rysunku, numerowania i wielu innych różnorodnych ćwiczeń, odwołujących się do naturalnej aktywności i ciekawości dziecka.

źródło opisu: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne,2008

źródło okładki: www.gwp.pl

Pamiętacie jak niedawno polecałam Wam książkę z różnymi zadaniami dotyczącymi alfabetu pt. "Znamy literki" ? Tym razem w nasze ręce trafiła druga, a właściwie pierwsza część dotycząca cyferek.

Wygląd i podział książeczki jest bardzo podobny jak w przypadku "Literek". Znajdziemy tutaj przeróżne zadania. Liczby są oczywiście przedstawione w odpowiedniej kolejności. Na początku każdego rozdziału znajduje się krótki wierszyk o danej cyferce.Następnie kilka ćwiczeń dzięki, którym dziecko nauczy się lub utrwali zapisywanie i rozpoznawanie nie tylko numerków, ale także niejednokrotnie również literek. Zadania są przeróżne. Jest trochę wycinania i naklejania, sporo pisania po śladzie, mnóstwo liczenia. Jest też kolorowanie, łączenie w pary, rysowanie, malowanie, dodawanie... Zadania są ciekawe i różnorodne, więc sądzę, że nie powinny zbyt szybko znudzić się dziecku.

Moim zdaniem książka może okazać się bardzo pomocna. Dzięki niej dziecko na pewno o wiele szybciej nauczy się zapisywania...