Stan Walters. Kłamstwo Cała prawda o...

Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
9788389120311
poradniki

Liza | 2013-10-06
Przeczytana: 05 października 2013

Interesująca tematyka skłoniła mnie do sięgnięcia po tą lekturę. I jakie wrażenia?
Autor na początku przedstawia różne odmiany kłamstwa, z którym stykamy się na co dzień, a zwykle mało o nim wiemy. Potem ukazuje podstawowe zasady i wskazówki oraz jak się zachowywać w obliczu kłamstwa. Wpierw trzeba zidentyfikować stały sposób zachowania, potem powtarzalne zmiany obejmujące zestaw zachowań. Należy unikać uprzedzeń i zakłóceń ze swojej strony, a w końcu powtórnie sprawdzić i zanalizować.
„Wszystkie oznaki nieuczciwości są formą stresu, jednak nie wszystkie reakcje stresowe wskazują na to, że ktoś kłamie.”
Szczególnie pomocne przy rozpoznawaniu kłamstw mogą być przytoczone przez Waltersa wyrażenia- werbalne sygnały zaprzeczenia i kłamstwa. Uczciwie ostrzega on jednak, że żadne pojedyncze zachowanie czy to werbalne czy niewerbalne nie dowodzi prawdomówności lub nieuczciwości drugiego człowieka.
Celem tejże publikacji ma być wykorzystanie zdobytych umiejętności, aby budować szczęśliwsze...

Betty | 2015-03-21
Przeczytana: 18 marca 2015

Myślę, że książka warta przeczytania. :) Autor przedstawia wiele sposobów i technik kłamstwa, z którymi spotykamy się na co dzień. Polecam! :)

DziadekDoOrzechów | 2013-11-04
Przeczytana: 03 listopada 2013

Psychologiczne aspekty kłamstwa, werbalne i niewerbalne symptomy (objawy) mówienia nieprawdy zostały przedstawione w bardzo przystępny sposób. Poparcie teorii wieloma przykładami z życia sprawia, iż treść książki staje się zrozumiała dla każdego. Myślę, że to dobry wstęp do "zaprzyjaźnienia" się z psychologią. Dużo praktyki, natomiast teoria ograniczona do minimum - czyli to, co lubimy najbardziej. Polecam.

Mietek12345 | 2015-06-18
Przeczytana: 24 września 2015