Nauka języka obcego w perspektywie ucznia

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza ŁOŚGRAF
loken

Nowoczesny, przystępnie napisany podręcznik do nauczania języków obcych! Podręcznik uwzględnia obecną sytuację w szkolnictwie i na rynku usług edukacyjnych: - wdrażanie nowej podstawy programowej, - obniżenie wieku rozpoczynania nauki języka obcego, - powstanie nowych kontekstów edukacyjnych (kursy e-learningowe czy blended learning), - ogromny wzrost liczby uczniów o specyficznych...

Nowoczesny, przystępnie napisany podręcznik do nauczania języków obcych!

- wdrażanie nowej podstawy programowej,
- obniżenie wieku rozpoczynania nauki języka obcego,
- ogromny wzrost liczby uczniów o specyficznych trudnościach w nauce języka (uczniowie dyslektyczni, uczniowie niepełnosprawni),
- upowszechnienie nauki języka obcego zintegrowanej z treścią (CLIL)

Autorzy, wybitni specjaliści z całego kraju, napisali książkę, która jest znakomitym podręcznikiem dla wszystkich studentów kierunków filologicznych oraz wsparciem dla nauczycieli języków obcych. W kolejnych rozdziałach podręcznika omawiają:
- nowoczesne cele nauczania języka obcego,
- wymagania nowej podstawy programowej,
- europejską politykę językową,
- rozwijanie kompetencji interkulturowych,
- umiejętność posługiwania się nowymi technologiami,
- problemy specyficzne dla poszczególnych grup uczących się,
- trudności, z którymi borykają się uczniowie (np. lęk komunikacyjny),
- sposoby identyfikowania trudności ucznia i wspierania go w ich pokonywaniu.

Podręcznik stanowi znakomitą pomoc zarówno dla czynnych nauczycieli języków obcych, jak i dla studentów zdobywających kwalifikacje zawodowe w zmieniających się warunkach nauczania języków obcych.

źródło opisu: http://www.losgraf.pl/

źródło okładki: http://www.losgraf.pl/