Antologia Konkursowa 2005

Książka jest przypisana do serii/cyklu "V.D.". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Kasen Comics
Antologia Konkursowa 2005
komiksy
electric_cat

Oto prezentujemy wyłonione w konkursie dla młodych rysowników najciekawsze prace konkursowe, zebrane w antologię. Każdy prezentowany komiks jest w innym stylu i innym klimacie. Mimo, że zupełnie różne od siebie, prace łączy jednak świeżość pomysłów i urok rozwijającego się talentu.

źródło opisu: Tył okładki komiksu

źródło okładki: fotografia autorska

Otai | 2013-09-05

Cieszę się, że ktoś zauważył przerysowane kadry, bo w sumie D'mon był parodią i miał poniekąd wyśmiewać inne polskie komiksy, w których mniej jawnie, ale równie widocznie kopiowano kadry ze znanych mang w tamtych czasach. - O. z tamtych czasów w studiu M.O.P ;D

electric_cat | 2013-03-03
Przeczytana: 03 marca 2013

Już od dawna twierdzę, że trzeba promować naszych rodaków. Nie chodzi tu tylko o popularną maksymę "Dobre, bo polskie", lecz także o [w moim mniemaniu] poczucie większej bliskości z rysownikiem/ scenarzystą/ pisarzem.
W roku 2006 wydawnictwo Kasen wypuściło na rynek komiksowy tomik, zbiór 3 zupełnie od siebie różnych historii, innych konwencji i innych stylów. Przyznaję się, że owa inicjatywa Kasenu od razu przyciągnęła moją uwagę. Szkoda tylko, że okazała się jednorazową.
Pierwszy komiks, "Arow" autorstwa Rizu jest mieszanką fantasy z shonen-ai. Sposób rozłożenia kadrów i design postaci przypomina nieco mangi shojo, ale jest miły dla oka. Rysunek Rizu można również podziwiać na okładce antologii.
Kolejną historią jest "Love me, demon" narysowany przez Shadylady, miłośnikom polskich komiksów w stylistyce mangowej znanej jako Magdalena Kania, autorka komiksów o Meago. Tutaj również spotkamy się z tym demonem, jednak historia przedstawiona na kartach tego komiksu zdecydowanie różni...