Człowiek, który wraca z daleka

Tłumaczenie: Bella Szwarcman-Czarnota
Seria: Z Krokusem
Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza RYTM
L`homme qui revient de loin
leroux, duch
klasyka
becia

Obecnie przedstawiamy Państwu mrożącą krew w żyłach - choć nie pozbawioną ironii - historię. Rozgrywa się ona w zamku pod Paryżem. Gdzie podział się właściciel zamku Andre? Kim naprawdę jest duch nękający piękną Fanny i jej męża Jacques`a? Rozwiązanie zagadki jest nieoczekiwane, dochodzimy do niego z sympatycznym dziennikarzem.

źródło opisu: okładka książki

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Anna | 2017-07-17
Przeczytana: 16 lipca 2017

Bardzo przyjemny leciutki kryminał z historią o duchach w tle. Książka napisana jest w stylu bardzo podobnych do książek o Arsenie Lupin czy kryminałów Agathy Christie. Dzieje się także w podobnym okresie. Nie mrozi krew w żyłach, momentami co najwyżej wzbudza lekki niepokój. Tym niemniej zakończenie jest doprawdy zaskakujące. Przyjemna lekturka na weekendowy dzień.

becia | 2013-09-10

Sympatyczna książka retro. Króciutka bo tylko 180 stron. Nie jest to historia mrożąca krew w żyłach jak zapewnia wydawnictwo. W zalewającej nas fali wampirzej, skandynawskich kryminałów i "Bóg wie czego" ta wydaje się prawie dla starszych dzieci na dobranoc.
Historia rozpoczyna się na zamku pod Paryżem, gdzie mieszka małżeństwo: Jacques i Fanny. Właścicielem zamku jest lub raczej był bogaty brat Jacques`a - Andre, który także był właścicielem fabryki koszulek do lamp gazowych, gdzie pracował Jacques który był biedny. Andre w wielkim pośpiechu i nerwach przepisał wszystko na Jacques`a, a sam planował wyjazd w nieznanym kierunku na czas nieokreślony. Na pociąg odwozi go swoim samochodem Jacques. Od tego czasu ślad po Andre zaginął. Mija 5 lat...Na scenę wkracza Marta, żona notariusza, której ukazuje się duch zaginionego Andre. Zakończenie jest zaskakujące i przewrotne, choć nie ma fajerwerków. Morał tej historii jest taki: jak zwykle wszystko przez te kobiety...

Babygrace | 2017-05-22
Przeczytana: 2006 rok