Versace: Geniusz, sława i morderstwo

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
House of Versace: The Untold Story of Genius, Murder, and Survival
Dominika S

VERSACE. Słowo, które przywołuje na myśl obraz niezwykłego przepychu i zuchwałej seksualności, bogactwa i śmiałości. Wyjątkowy styl, którego źródłem był geniusz twórcy. Gianni Versace odmienił świat mody. Z siostrą Donatellą stworzyli kulturę celebrytów, którą dziś uznajemy za oczywistość. Pasjonująca biografia oparta na wywiadach z członkami rodziny Gianniego, z jego kochankami, modelkami i...

Pasjonująca biografia oparta na wywiadach z członkami rodziny Gianniego, z jego kochankami, modelkami i współpracownikami. Autorka przedstawia drogę projektanta do sławy, losy zbudowanego imperium, jego upadek po tragicznej śmierci twórcy i uwieńczony sukcesem powrót firmy Versace do międzynarodowego świata mody.
Blichtr, sława, świat interesów, życie elit oraz głośne morderstwo łączą się w tej niezwykłej opowieści, która wzbudza niesłabnące zainteresowanie.

źródło opisu: http://publicat.pl/dolnoslaskie/oferta/literatura-...(?)

źródło okładki: http://publicat.pl/dolnoslaskie/oferta/literatura-...»

Janusz | 2019-02-06

Zazwyczaj mam tak, że po przeczytanej książce oglądam film. W tym przypadku mam zupełnie odwrotnie.
Niestety film lepszy.

MaJa | 2017-11-25
Przeczytana: 02 maja 2014

swietna smutna wstrzasajaca warto przeczytac

Dominika Gaweł | 2017-08-21
Przeczytana: 08 sierpnia 2017

Gianni 0 niespokojny syn prowincjonalnej krawcowej - dokonał przełomu, łącząc żywą energię ulicy z elegancją wspaniale skrojonych kreacji, a w poszukiwaniu inspiracji nurkował przy tym we wszystkim - od pop-artu po kulturę starożytnej Grecji. Ubrania miały być według niego ciekawe, olśniewające i mocne. Swoją muzą uczynił prostytutkę, podniósł wulgarność do rangi sztuki. Niekiedy wykraczał poza granice, skłaniając krytyków, by nazywali jego wizję "haute couture dla dziwek".

elfilka | 2015-05-05

Pierwsza biografia, po którą sięgnęłam. Może nie jest to literatura "wielkich lotów", ale można się z niej wyciągnąć wiele ciekawych informacji jak na przykład wyglądało kiedyś życie we włoskiej wiosce, jaka była mentalność, zwyczaje. Po tej książce teraz z innej perspektywy patrzę na świat mody, showbiznesu. Jak dla mnie ciekawa i dobrze się czyta pomimo kiepskiego tłumaczenia, ale tylko momentami ;-)

patsy_thebooklover | 2014-08-27
Przeczytana: 27 sierpnia 2014

Książka jest rewelacyjna. Zawiera mnóstwo informacji o samym Giannim Versace, jego rodzeństwu Donatelli i Santo, ale również wiele informacji o epoce, modzie, innych domach mody. Napisana ciekawie, w fajnej formie. Niekiedy pojawiają się cofnięcia w wydarzeniach przez co można trochę zgubić rytm, ale nieznacznie, gdyż książka w interesujący sposób przedstawia życie wybitnego Gianniego i losy jego imperium Versace. Polecam!

| 2014-08-07

Moim problemem od zawsze był kłopot z czytaniem biografii. Niezależnie jak bardzo fascynowałaby mnie dana postać, niezmiennie nie byłem w stanie przebrnąć przez więcej niż połowę lub 3/4 książki. W pewnym momencie doszedłem do wniosku, że nigdy nie przekonam się do tego typu literatury.

Aż do czasu, gdy dostałem w prezencie od przyjaciółki książkę "Versace. Geniusz, sława i morderstwo".

Historia wciągnęła mnie od pierwszych stron, pomimo tego, że nigdy nie odpowiadała mi ekstrawagancka estetyka marki Versace. Autorka nie ogranicza się do przedstawienia życiorysu projektanta - opowiada o filozofii jego stylu, mówi o toczącej się walce o wpływy na wizerunek marki i czerpanych z niej korzyści, wreszcie - o dalszych losach stworzonego kolosa na - jak to się okaże - być może, glinianych nogach.

Jestem skłonny uznać tę książkę nie tyle nawet za biografię samego Gianniego, ale za kompletną, bo sięgającą aż do ostatnich lat, historię marki, która niesamowicie, jak zauważą czytelnicy,...

Kasia | 2013-10-11
Przeczytana: 11 października 2013

Świetna pozycja. Jedna z lepszych biografii, które miałam okazję czytać. Historia jak z filmu, aż dziwne, że wydarzyła się naprawdę i wciąż trwa. Zachęcam do przeczytania :)