Echo w płomieniach

Okładka książki Echo w płomieniach Lee Child
Okładka książki Echo w płomieniach
Lee Child Wydawnictwo: Albatros Cykl: Jack Reacher (tom 5) kryminał, sensacja, thriller
Jack Reacher (tom 5)
Echo burning
Albatros
2013-01-11
2013-01-11
Jacek Manicki
Child Reacher Jack Reacher sensacja Jacek Manicki

Okładka książki Sekret Andrew Child, Lee Child
Sekret Andrew Child, Lee C...
Okładka książki Bez planu B Andrew Child, Lee Child
Bez planu B Andrew Child, Lee C...

Reacher jak zawsze w formie. Ta seria trzyma dobry poziom. Niedługo czas na kolejną część.

Kolejne spotkanie z Jackiem. Tym razem musi pomóc pewnej kobiecie w pozbyciu się męża, który po wyjściu z więzienia będzie próbował ją zabić. Kobieta pragnie tylko spokoju dla siebie i córeczki. Czy Reacher jej w tym pomoże?

Moje kolejne spotkanie z Jackiem Reacherem, bohaterem cyklu, samotnikiem, który nie potrzebuje stabilizacji i przemierza kraj nie zagrzewając miejsca nigdzie na dłużej. Podróżuje autostopem poznając różne osoby. Z niektórymi miewa spięcia, innym pomaga. Nie inaczej było i tym razem. Jack spotyka Carmen albo raczej Carmen wybiera Jacka i tak rozpoczyna się nowa przygoda Jacka. Autor porusza tu problem segregacji rasowej, samotności, bicia i poniewierania kobiet, męskiej solidarności ale także miłości i zdradzie. Akcji nie pędzi tu na łeb na szyję a jednak wciąga i budzi wiele emocji poczynając od złości i gniewu. Atmosfera na posiadłości „Echo” jest gęsta i mroczna. A mieszka tam też sześcioletnia dziewczynka. Dziecko nie powinno się wychowywać w takim miejscu ale matka nie ma wyboru, nie ma dokąd uciec. Może Reacher rozwiąże jej problemy nim autostopem uda się gdzieś indziej? Minusem tej powieści była mała czcionka i nawet w okularach ciężko było mi czytać.

Kolejny Jack Reacher i kolejne miłe spędzenie kilku godzin. Tym razem gdzieś w Teksasie Reacher łapie stopa, a tam drobna amerykanka o latynoskich korzeniach namawia go, by sprzątnął jej złego, okrutnego męża. No tylko Reacherowi mogła się przytrafić taka taryfa.

Lee Child wie jak pisać, jest idealnym przykładem twórcy, który posiadł wiedzę o tworzeniu popularnych czytadeł. To lektura dla tych, którzy chcą sobie odpocząć pomiędzy kawałkami oferującymi wyższy poziom. Zapomnieć o świecie, wczuć się w rolę Reachera, który nie dość, że wyglądem i fizycznymi możliwościami zawstydza Arnolda i jest żywym spełnieniem wszelkich chłopięcych snów o przyszłości, to jeszcze nawet jak nie szuka seksu, to ten znajduje jego.

A jak szuka, to akurat ma pecha. Urwis z tego Lee Childa.

Książka bardzo dobra.

Najbardziej irytującą postacią jest stanowczo Carmen. Druga moja książka opowiadająca o Jacku, w porównaniu do "Adres Nieznany" dużo lepsza. Jednakże wydaje mi się, że w środku książki było kilka niepotrzebnych rzeczy. Teraz czas na "Bez Litości".

Książka bardzo dobra.

Kolejna udana przygoda z Jackiem Reacherem. Znajdziemy to wszystko to, czym cechuje się ta seria. Główny bohater po raz kolejny nie zawodzi. Dobra rozrywka gwarantowana!

Reacher pospiesznie opuszcza motel, bo przypadkiem spiął się z kimś, z kim nie powinien zadzierać. Swoim zwyczajem łapie stopa i wsiada do samochodu pięknej kobiety, która ma ukryte motywy. Mamy Teksas, pancerniki i grób rewolwerowca, który nigdy nie zabił nikogo, kto na to nie zasłużył- a Reacher okazuje się jego godnym naśladowcą.

Inna.... długi, bardzo długi "wstęp".....a potem robi się ciekawiej. Wprawdzie nie najlepszy,ale i nie najgorszy...czyta się jak zwykle szybko.

czytam teraz w dowolnej kolejności, ta część dla mnie była lepsza niż Elita zabójców. Spokojna akcja, taka jak lubię

Tym razem spokojniejsza akcja, czasami trochę się ciągnęła, jednak końcówka już nie zawiodła.

• Lee Child
  • Jack Reacher