Legendy polskie dla maluchów

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Duże Litery". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Zielona Sowa

Czy smok wawelski był bardzo żarłoczny? Dlaczego pierniki z Torunia są takie pyszne? Skąd się wzięła syrena w herbie Warszawy? Jeśli chcesz poznać odpowiedzi na te i inne pytania zajrzyj do tej książki. Znajdziesz w niej najpiękniejsze polskie legendy, dzięki którym odkryjesz niejedną tajemnicę, poznasz niezwykłych bohaterów i przeniesiesz się do czasów, w których żyli. A dzięki dużym literom...

Jeśli chcesz poznać odpowiedzi na te i inne pytania zajrzyj do tej książki. Znajdziesz w niej najpiękniejsze polskie legendy, dzięki którym odkryjesz niejedną tajemnicę, poznasz niezwykłych bohaterów i przeniesiesz się do czasów, w których żyli. A dzięki dużym literom z pewnością sam poradzisz sobie z przeczytaniem tych opowieści i będziesz z siebie naprawdę dumny.

źródło opisu: Wydawnictwo Zielona Sowa, 2006

źródło okładki: www.zielonasowa.pl

Przede wszystkim piękne ilustracje, aż chce się czytać. Moja córka pochłonęła ją w oka mgnieniu, chociaż nie za bardzo lubi czytać. Treść legend jest krótka, więc nie zniechęca tak szybko.