Jak nie dać się wykończyć lekarzowi

Tłumaczenie: Borys Walczyna
Wydawnictwo: Argani
How to stop your doctor killing you
zdrowie, medycyna
Jacek

Twoje zdrowie i życie są najbardziej zagrożone nie ze strony włamywacza, bandyty, obłąkanego krewnego czy pijanego kierowcy, ale ze strony lekarza. Niniejsza książka ukazuje metody ustrzegania się przed tym niebezpieczeństwem. Im bardziej medycyna będzie polegać na lekarstwach, tym intensywniej będą pracować działy public relations międzynarodowych koncernów farmaceutycznych, aby przekonać...

Twoje zdrowie i życie są najbardziej zagrożone nie ze strony
włamywacza, bandyty, obłąkanego krewnego czy pijanego
kierowcy, ale ze strony lekarza. Niniejsza książka ukazuje
metody ustrzegania się przed tym niebezpieczeństwem.

Im bardziej medycyna będzie polegać na lekarstwach, tym intensywniej będą pracować działy public relations międzynarodowych koncernów farmaceutycznych, aby przekonać lekarzy i pacjentów, że leki to jedyna metoda zapobiegania chorobom i terapii. Pojawi się ogromna ilość programów zachęcających do szczepień i zażywania leków. Tysiące lekarzy zostanie opłaconych, by głosić nauki firm farmaceutycznych.
W Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii to one
kontrolują lekarzy. To nie przypadek, że w krajach tych jatrogenia czyli zły stan zdrowia wywołany przez lekarza, jest obecnie jedną z trzech głównych przyczyn zachorowań i śmierci.
Lekarze i leki mogą być przydatne. Mogą uratować życie. Muszą być jednak stosowane ostrożnie, jakby na ich opakowaniu, tak jak na papierosach, znajdowało się ostrzeżenie Ministerstwa Zdrowia. Każdy jest odpowiedzialny za to, by osobiście decydować o swoim zdrowiu
i przeznaczeniu. Musimy stać się klientami służby zdrowia, zdolnymi do samodzielnego podejmowania najważniejszych decyzji i wybierania tych kuracji, które akceptujemy, a które chcemy odrzucić.
Należy traktować lekarzy jak techników, którzy mogą służyć radą i wsparciem technicznym. Trzeba jednak nauczyć się, jak i kiedy podejmować ważne decyzje samodzielnie.
Celem niniejszej książki (jak również moich pozostałych poradników medycznych) jest, aby jej czytelnicy stali się niezależnymi klientami służby zdrowia. Książka, którą trzymasz w rękach, pomogła już rozpocząć łagodną rewolucję w wielu krajach. Jestem zachwycony, że wydawca przybliża moją pracę czytelnikom w Polsce. Przygotujcie się na medyczną rewolucję.
Życzę dużo zdrowia.
Vernon Coleman