Pradzieje Polski południowo-wschodniej

837338023X
archeologia, prahistoria, Polska
historia
Anna

Praca Sylwestra Czopka wyróżnia się jasną, przemyślaną konstrukcją. Język wykładu, wolny od nadmiaru "slangu" archeologicznego, predestynuje opisywaną pozycję jako lekturę dla grona czytelników znacznie szerszego niż środowiska archeologów i prahistoryków. W książce można znaleźć wiele definicji niezwykle istotnych dla zrozumienia problemów pracy warsztatowej archeologa i prahistoryka, co ważne, napisanych poprawną polszczyzną. Dlatego też winna być ona zalecana jako lektura dla osób studiujących nauki historyczne oraz kierunki humanistyczne. Ogólnie stwierdzić można, że wysoki poziom naukowy opiniowanej pracy harmonizuje z jej celami.

źródło opisu: recenzja doc. dra hab. Sławomira Kadrowa

źródło okładki: zdjęcie autorskie