Marek na wyspie nadziei

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Jarek i Marek". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Lubelskie
8322204132
geokuba

W kolejnej książce Cezarego Leżeńskiego "Marek na wyspie nadziei" spotkają się młodzi czytelnicy z Markiem, jednym z bliźniaków - bohaterów powieści "Jarek i Marek na tropie szpiega", "Jarek i Marek bronią Warszawy" i "Jarek i Marek wyruszają na Zachód". Marek przedostaje się z Francji na ziemię angielską i z Brygadą Strzelców Podhalańskich stacjonuje w Szkocji, poznając nowych przyjaciół i...

Marek przedostaje się z Francji na ziemię angielską i z Brygadą Strzelców Podhalańskich stacjonuje w Szkocji, poznając nowych przyjaciół i tamtejsze obyczaje. Później okoliczności - a głównie obawa chłopca przed powrotem do szkolnej ławy - sprawiają, że trafia on do Londynu, stamtą d do bazy lotniczej w Northol i niespodziewanie do Tobruku, gdzie wraz z Brygadą Strzelców Karpackich bierze udział w obronie twierdzy.

źródło opisu: Wydawnictwo Lubelskie, 1986

źródło okładki: zdjęcie autorskie