Burza uczuć

Tłumaczenie: Anna Just, Tomasz Stożek
Cykl: Lena ze Słonecznego Wzgórza (tom 28)
Wydawnictwo: Axel Springer Polska
Herzbube mit Vergangenheit/ Ein schoner Traum zerbricht
romans saga niemiecka
Amanda

Poszła do biblioteki, usiadła w ulubionym fotelu, włączyła telewizor, skakała po kanałach, aż wreszcie zatrzymała się na wiadomościach. Niech będzie. Przynajmniej się dowie, co dzieje się w świecie. W Indiach jakaś rzeka wystąpiła z brzegów. Chciała już przełączyć na inny kanał, kiedy poraziła ją kolejna wiadomość: - Jak się dowiedzieliśmy z zaufanych źródeł, rebelianci wzięli zakładników i...

- Jak się dowiedzieliśmy z zaufanych źródeł, rebelianci wzięli zakładników i wywieźli do Pakistanu. Wśród nich znajduje się kilku dziennikarzy, między innymi znany z reportaży z gorących miejsc niemiecki dziennikarz Jan Van Dahlen...
Kolejna wiadomość zupełnie do niej nie dotarła. W głowie huczała jej tylko jedna myśl: Jan wpadł w ręce buntowników i został uprowadzony! Chciała krzyczeć, ale nie mogła wydobyć z siebie głosu. Jan, jej Jan, jest niewoli!

Lena ma niespełna trzydzieści lat i właśnie odziedziczyła po ojcu malowniczo położoną wiejską posiadłość.Mimo wahania decyduje się na porzucenie dotychczasowego życia i ucieczkę z dużego miasta. To, co zastaje po przyjeździe na Słoneczne Wzgórze, okazuje się dużo piękniejsze niż we wspomnieniach. Sielski krajobraz z bujną,pełną barwnego przepychu roślinnością, oplatająca turkusowe oczka jezior, przywołuje wspomnienia o miłości, którą przeżyła tu jako młoda dziewczyna. Musi jednak stawić czoła codzienności i zdecydować o przyszłości tego pięknego miejsca. Czeka ją wiele trudnych wyzwać, ale osłodzi je niespodziewane, gorące uczucie.

źródło opisu: Edipresse, 2012

źródło okładki: Zdjęcie autorskie