Wspólna kąpiel

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Tytuł
Abdita

Bohaterem tej książki jest Czas. Zagadka ludzi, rzeczy i zdarzeń, dla których zabrakło miejsca w wielkim Scenariuszu. Zawsze fascynowała nas myśl, że to, co istnieje, jest tylko jednym z wariantów Możliwego. Zobaczyć tę inność, która sąsiaduje z Rzeczywistym. Zwiedzić ją myślą i sercem. Kto wie, może właśnie tędy wiedzie jedna z dróg, by trochę lepiej zrozumieć to, co wydarzyło się - jak mówimy - „naprawdę”?

źródło opisu: Tytuł, [2000]

źródło okładki: zdjęcie autorskie

allison | 2014-01-02
Przeczytana: 02 stycznia 2014

Oryginalna w formie i treści, intrygująca i dająca wiele do myślenia książka, która jest dla czytelnika prawdziwą ucztą duchową.

Jak zaznaczają sami autorzy, jest to książka o CZASIE, o jego upływie, o nieuchronności przemijania, o przeszłości i przyszłości...
Autorzy tym czasem żonglują, tworząc alternatywne historie, najczęściej budujące dla Polaków. Co działoby się, gdyby w Powstaniu Warszawskim nie zginęli Baczyński, Gajcy, Trzebiński? gdyby obrońcy Westerplatte odparli atak? gdybyśmy wygrali wojnę?... Te i inne, podobne pytania mogą dawać wiele, wiele odpowiedzi. Autorzy zwykle nie dopowiadają do końca swoich opowieści, zostawiając pole do popisu dla wyobraźni czytelnika.

Bohaterami tej niezwykłej książki są nie tylko autentyczne postacie (pisarze, władcy, politycy), ale także bohaterowie literaccy i mitologiczni, a nawet zwierzęta i rzeczy (m.in. Konrad Wallenrod, Syzyf i wtaczany przez niego głaz, Prometeusz i sęp wyżerający mu wątrobę).
Wypowiedzi bohaterów i...

Małgorzata48 | 2014-08-13
Przeczytana: 10 maja 2014

To są wariacje na temat/ "Co by było gdyby.." tzn.gdyby Ktoś- Kiedyś, w przeszłości, zrobił, powiedział coś innego niż powiedział. Bardzo ciekawa, poruszająca wręcz niesamowita książka, nie jest to powieść, raczej esej. Ta ksiąęeczka zmieniła moje patrzenie na dzieje literatury, historii, ludzkości. Warta przeczytania.

Woody | 2017-12-14
Przeczytana: 30 czerwca 2011

Historie pisane przez prowokacje: początek każdej jest prawdziwy, koniec - zmyślony. Bohaterowie znajdują się w realnej dla nich rzeczywistości, a później autorzy umieszczają ich w świecie, miejscu i czasie, w którym nigdy się nie znaleźli lub znaleźć nie mogli. Nawet ciekawa propozycja, chociaż miejscami przegadana i nudnawa. Chwin jak to Chwin, bardziej skupia się na opisach detali i skrupulatnym opisywaniu szczegółów, zamiast ciągnąć akcję.

Aśka | 2015-12-19
Przeczytana: 17 grudnia 2015