Wild Invitation

Okładka książki Wild Invitation Nalini Singh
Okładka książki Wild Invitation
Nalini Singh Wydawnictwo: Berkley Books Cykl: Psi i Zmiennokształtni (tom 0.5) fantasy, science fiction
Psi i Zmiennokształtni (tom 0.5)
Berkley Books
2013-03-05
2013-03-05
romans paranormalny zmiennokształtni

Świetnie, że mamy możliwość poznać nowe pary, a nie tylko dodatki do znanych nam już par.
Są to opowiadania równie dobre jak normalne książki. Można się zakochać w parach oraz zainteresować fabułą, którą nie jest tylko poznanie pary i ich miłość. Widać dlaczego te pary nie zyskały pełnych książek dla siebie, ponieważ nie znajdziecie tu tylu problemów co w pozostałych książkach serii, ale niemniej jednak warto przeczytać te lekkie i zabawne historie. Dla maniaka serii tytuł nie do przegapienia.

Polecam serię. Ciekawy świat, postaci wyraźne i zżyłam się z nimi. Szybka akcja, w każdym z tomów poznajemy bliżej kolejne postaci, choć wszystkie przewijają się przez całą serię. To fajne, bo dobrze wiedzieć co tam u nich słychać a jednocześnie wciąga nas kolejny romans:).

Tom zawiera cztery opowiadania z cyklu Psi i Zmiennokształtni – rewelacyjne opowiadania doskonale uzupełniające cykl:) Przeczytałam z ogromną przyjemnością.

Texture of Intimacy – Uzdrowicielka Śnieżnych Tancerzy, Lara ze swoim partnerem Walkerem, psi należącym do stada, po zawiązaniu partnerskiej więzi tworzą, wraz z dziećmi Walkera, rodzinę. Czy jednak bolesna przeszłość Psi pozwoli na harmonijną teraźniejszość, czy pozwoli im wszystkim na pełne życie? Bardzo byłam ciekawa jak ułożą się sprawy właśnie tej pary:)

Declaration of Courtship – wzruszająca historia zalotów super dominującego porucznika wilków, Coopera i uległej, ale z silnym kręgosłupem, wilczycy Grace. Oboje po przejściach, on dręczony demonami przeszłości, czy mają szansę na więź?

Stroke of Enticement - Przedstawia historię poznania Zacha, zmiennego lamparta i Annie, jego ludzkiej partnerki. Żadnych fajerwerków, ale doskonale uzupełnia cykl o nowy wątek. Jako wielbicielka cyklu, przeczytałam z przyjemnością.

Beat of Temptation - wyjątkowo ciekawa historia Tamsyn i Nate`a, od zawiązywania się ich więzi, aż po czasy współczesne cyklu. Wzruszyłam się, byłam pełna gniewu na mężczyznę, który, oczywiście, wie lepiej, co jest najlepsze dla kobiety...

Pozycja zawiera 4 opowiadania (czytałam z przerwami, po opowiadaniu):
- "Beat of Temptation" - historia trudności Tamsyn i jej upartego "twardogłowego" partnera przed zawiązaniem ich więzi (moim skromnym zdaniem to najmniej sympatyczna ze wszystkich historii - Nate najzwyklej w świecie mnie irytował swoim zachowaniem, żeby nie napisać, że irytował mnie swoją głupotą);
-"Stroke of Enticement" - bardzo sympatyczna historia nauczycielki Annie (którą Kaleb uratował jako małą dziewczynkę spod wykolejonego wagonu - o czym można przeczytać w którejś z nowel) i Zacha - żołnierza Ciemnej Rzeki; można rzec, że o ile w poprzedniej opowieści Nate bronił się rękami i nogami przed "zbyt wczesnym" zawiązaniem więzi wybranków, Zach jest niemal zbyt chętny od początku - naprawdę facetowi nie można nic zarzucić; za to Annie ze względu na nieudany związek rodziców ma problem z zaangażowaniem się;
-"Declaration of Courtship" - piękna opowieść o zalotach uległej (lecz silnej) Grace i dominującego wilka, porucznika Coopera, który zmaga się z trudnymi przejściami z przeszłości (strata rodziców w wieku 16 lat doprowadziła do powracających leków i koszmarów sennych);
-"Texture of Intimacy" - dla odmiany opowiada o początkach dopiero co związanej więzią pary: uzdrowicielki Lary i Walkera, którzy starają się stworzyć dom wraz z córką Walkera - Marlee i jego siostrzeńcem - Tobym; Walker ma pewne problemy z ujawnieniem bolesnej przeszłości, głównie dotyczącej matki Marlee; powiedziałabym, że to bardzo dobrze napisana historia.

Pozycja zawiera 4 opowiadania (czytałam z przerwami, po opowiadaniu):

Beat of Temptation ♥ ENG/Nt 10/10 ~2015/2016/2017
Declaration of Courtship ♥ Nt 10/10 ~2015/2016/2017/2021
Texture of Intimacy 10/10 Nt ~2016/2017
Stroke of Enticement 10/10 Nt ~2015/2016/2017/2018

Uwielbiam tą autorkę i przeczytam wszystko, co napisze :) Uwielbiam to, że dzieli się z nami coraz to nowymi historiami :)

Z tego zbioru najbardziej wyczekiwałam historii Lary i Walkera, liczyłam na parę podpowiedzi co do niego - i się nie zawiodłam. Ale równie miło było przeczytać o początkach związku Tamsyn oraz Nate'a, poznać ich z zupełnie innej strony...

Rewelacyjne krótkie opowiadania dotyczące bohaterów serii Zmiennokształtni Psi. Jak wszystkie jej książki naprawdę godna polecenia, ciekawa, wciągająca historia jak i bohaterowie. Dla tych, którzy nie czytali żadnej książki odnośnie tej serii może nie skojarzyć pewnych faktów, ale nie przeszkadza to w czytaniu. Polecam.

• Cykle
  • Romans paranormalny