Edukacja ogrodnika

Tłumaczenie: Zbigniew A. Królicki
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
The education of a gardener
poradniki
wimini

W książce tej Russell Page podaje sposób na skomponowanie ogrodu czerpiącego energię z otoczenia, określa, które rośliny będą się czuły najlepiej na danym stanowisku. Podpowiada, jak radzić sobie ze zmianami pór roku, dobierać kolory oraz łączyć drzewa, krzewy i wodę tak, aby uzyskać piękny i trwały efekt. Czytając Edukację ogrodnika, z radością wędrujemy po rozmaitych ogrodach w towarzystwie mądrego, dowcipnego i oświeconego przewodnika. Ta książka sprawi przyjemność każdemu, kto interesuje się problemami projektowania i estetyki lub po prostu chce przeczytać niezwykle dobrze napisaną i wartościową książkę.

źródło opisu: Zysk i S-ka, 2011

źródło okładki: http://www.sklep.zysk.com.pl/edukacja-ogrodnika.html

rasilio | 2015-10-15
Przeczytana: 2011 rok

Refleksje o projektowaniu ogrodów przez pryzmat autobiografii ogromnie brytyjskiego ogrodnika gentelmana Russela Page'a żyjącego w latach 1906 - 1985. Autor zachwyca ciepłem, pewnością siebie połączoną ze skromnością. Chciałbym mieć takiego mistrza.