Moja pełnia czyli wiersze lubiane

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Złota Kolekcja Poezji Polskiej". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
830602821X
poezja polska
poezja
Abdita

Joanna Kulmowa, urodzona w 1928 r. w Łodzi poetka, pisarka dla dzieci, dramatopisarka, tłumaczka, reżyserka teatralna, pisze wiersze od niemal pięćdziesięciu lat. Uprawia zarówno twórczość liryczną, jak i satyryczną, z dowcipem i groteską łączy oryginalność obrazowania i kunsztowność formy. Obecny wybór poezji, ukazujący się w Złotej Kolekcji Poezji Polskiej, oddaje tę różnorodność, która zdobyła wielkie uznanie czytelników. Jak pisze sama autorka: Dobrze się stało, że po raz pierwszy nie odsiano mi żartów od uniesień, uwielbienia świata od wściekłego protestu. Nie uładzono mnie, nie zaszufladkowano. Niech się czytelnik przygotuje na ciosy z lewej i z prawej, z dołu, z góry. Oto moja pełnia poetycka.

źródło opisu: PIW, 2000

źródło okładki: zdjęcie autorskie