Gang

Wydawnictwo: G+J
literatura faktu
angielski
figlarna24

To miała być opowieść o Januszu Cz., szefie gangu, działającego w strukturach tzw. mafii młodego Wołomina, skazanym na dożywocie za podwójne morderstwo w podwarszawskim lesie. Jednak wydarzenia, które miały miejsce dziesięć lat temu, doskonale obrazują, na czym w ogóle polegała rodzima przestępczość zorganizowana, rodząca się na gruzach Pruszkowa i Wołomina. Kto i na czym zarabiał fortunę, a...

Kto i na czym zarabiał fortunę, a kto był tylko lichym pionkiem, przeznaczonym do odstrzału; kto opracowywał mafijne plany biznesowe, a kto wbrew zdrowemu rozsądkowi musiał je realizować i czym to groziło? - w "Gangu" znajdziesz odpowiedzi na te pytania. Autor spędził wiele godzin z najważniejszymi bohaterami tej tragikomedii i przewertował tysiące stron akt. Rezultat jest porażający.

Michu | 2014-12-30
Przeczytana: 30 grudnia 2014

Szybko się czyta, książka dokładnie na jeden wieczór.

agar71 | 2014-08-21
Przeczytana: sierpień 2014

Pan Artur Górski naprawdę nie powinien robić z tego książki. Powinien poprzestać na obszernym artykule w magazynie " Śledczy", którego jest redaktorem naczelnym...

Agata | 2014-06-25
Przeczytana: 24 czerwca 2014

Napisane jakby to były akta sprawy, przez to ciężko się czyta. Niezbyt wciągająca i dobrze, że taka krótka.

jawor86r | 2017-02-16
Przeczytana: 26 lutego 2017

Książka słaba. Czytało się ja jak jakieś akta sprawy. Dobrze, że taka krótka.

Sensej | 2017-07-15
Taurus87 | 2017-02-13