Archeologiczne ślady najazdów tatarskich na Europę Środkową w XIII w.

Wydawnictwo: PAN
historia

Ślady ludów Wielkiego Stepu w Europie Środkowej od dawna budziły zainteresowania badawcze wielu archeologów. Znaleziska z tych obszarów, mające mniej lub bardziej wyraźne związki z kulturą materialną Kimerów, Scytów, Sarmatów, Hunów, Awarów czy Węgrów były wielokrotnie opracowywane i analizowane. Powodem popularności tej problematyki jest zarówno egzotyka tematu, jak i fakt, że studia te mogą być interesujące nie tylko dla zajmujących się dziejami dawnych koczowników eurazjatyckich stepów.

[ze wstępu autora]

źródło opisu: opis autorski