muzyka
Trevor Phillips

Opera pod lupą to bogato ilustrowany zbiór krótkich i pełnych pasji felietonów, jakie ukazywały się w latach 1996-2007 na łamach "Ruchu Muzycznego". Jak pisze autor: "Książka ta nie jest przewodnikiem operowym. Przeciwnie, jej lekturze z pewnością nie zaszkodzi wcześniejsze przeczytanie odpowiedniego rozdziału w jednym z popularnych przewodników. Mając w pamięci ogólny zarys treści danej opery, łatwiej będzie przejść do następnego stopnia wtajemniczenia - spotkania z bohaterami oper, obejrzenia ich 'w szlafrokach', a nawet bez, zbudowania ich portretów psychologicznych i zrozumienia pobudek ich postępowania". W Operze pod lupą przyglądamy się z bliska najsłynniejszym bohaterom i twórcom tego świata - od bajkowych postaci "Czarodziejskiego fletu" Wolfganga Amadeusza Mozarta po Jokastę z "Króla Eypa" Igora Strawińskiego - a także wspaniałym kreującym te postaci wykonawcom.

źródło opisu: http://www.wuw.pl/ksiegarnia/product_info.php?products_id=4822

źródło okładki: http://www.wuw.pl/ksiegarnia/product_info.php?products_id=4822