Dokąd iść? Mapy mówią do nas

Tłumaczenie: Jiwone Lee
Wydawnictwo: Entliczek
Maps are always talking to me
mapy, historia
jusola

Najnowsza książka zilustrowana przez Krystynę Lipkę-Sztarbałło, laureatkę Medalu Polskiej Sekcji IBBY 2012 za całokształt twórczości. Debiut literacki koreańskiej autorki Heekyoung Kim, nagrodzonej, w duecie z Iwoną Chmielewską, Bologna Ragazzi Award 2011 za książkę A house of the mind: maum. Mapy z patyków i muszelek mieszkańców Oceanii, wykuty w marmurze starożytny plan Rzymu, mapy nieba,...

Mapy z patyków i muszelek mieszkańców Oceanii, wykuty w marmurze starożytny plan Rzymu, mapy nieba, plany metra, mapa ludzkiego genomu… Jeszcze zanim powstało pismo, ludzie tworzyli mapy. Każda z nich to unikalny obraz świata widzianego oczami jej twórcy i próba odnalezienia w nim drog

źródło opisu: Wydawnictwo Entliczek, 2012

źródło okładki: http://www.entliczek.eu/

Synkowe_czytanie | 2016-05-20
Na półkach: Przeczytane, Dla dzieci

Bardzo lubię sama oglądać tę książkę, bo jak mało która rozwija wyobraźnię i wytrąca ze schematycznego myślenia. To książka o mapach, ale nie tylko o takich, jakie znamy z atlasów czy globusa. Jest tutaj mapa nieba i mapa metra, mapa wschodnia i zachodnia, mapa z gałązek i z kamyków. To nie jest bardzo łatwa książka, wymaga wysiłku, ale warto go podjąć i dać się wciągnąć w historię o mapach i wędrowanie po mapach.

Pisałam o niej także tutaj:

Syl_wina | 2017-04-21
espadryle | 2017-04-12